Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme így az érettséginek?

Kismutyesz_ kérdése:

Van értelme így az érettséginek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és elsős szakács szakon. 3 éves, de +2 év érettségi szerzésre is lehet menni aki akar. Viszont én most nem igazán tudom, hogy érdemes-e szakácsnak érettségi, mert azt nézik, hogy mit tudok, és nem a papírt. Vagy tévedek? Mi a véleményetek?

2013. nov. 5. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Van értelme, mégpedig a következők miatt (a teljesség igénye nélkül).

1. Soha nem tudhatod mihez kellhet még.

2. Két egyformán jónak tűnő szakács közül én az érettségizettet venném fel

3. Az érettségi nem csak egy papír, de a hozzá vezető úttal is több/okosabb leszel. (mégha ma már lófütty egy diploma is...)

2013. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha én elvégzem ezt a sulit, de csak utána jövök rá, hogy nem akarom a szakácskodást akkor el vagyok veszve?
2013. nov. 5. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát a jelen körülmények között érettségivel is nehezen találni munkát, érettségi nélkül fiatalon majdnem el vagy veszve igen. Tanulj ameddig lehet... Hosszú még az életed, és már most is "teljesen általános" hogy legyen érettségid, hát még 30 év múlva...
2013. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az érettségi azt mutatja, hogy képes vagy a tanulásra és bizonyos szintű gondolkodásra. Jobban elhiszem neked, hogy azért lettél szakács, mert ezt akarod csinálni, és nem azért, mert nem vettek fel semmilyen más helyre.

És jelentkezhetsz vele vendéglátóipari főiskolára, ami alapfeltétele annak, hogy önálló éttermet nyissál, ha szeretnél továbblépni azon, hogy te vagy a beosztott szakács.

2013. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!