Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Legésszerűbb továbbtanulási...

Legésszerűbb továbbtanulási lehetőség számomra?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben fogok érettségizni, és még mindig a totál kilátástalanság az amit a jövőmet illetően tapasztalok.

Szülők részéről nem kapok érdemi támogatást a döntéssel kapcsolatban, illetve a tanáraim részéről is a teljes közöny tapasztalható. Próbálkoztam már pályaválasztási tesztekkel és tanácsadókkal de aki már részt vett hasonló dolgon, szerintem tudja mennyit ér.

Gimnáziumban spanyol előkészítő tagozatra járok, így van már egy spanyol és egy angol középfokú nyelvvizsgám, valamint egy emelt szintű angol érettségim ami 88%-os lett. Jegyeim rendben vannak, a magyar irodalomtól eltekintve valószínűleg minden ötös lesz, érettségin is egyedül a magyar amitől tartok. Töriből fogok még egy emelt szintű érettségit tenni. A mérnöki pályával tudom hogy viszonylag egyszerű lenne elhelyezkedni, de kizárt hogy tudnám olyan szinten csinálni a hozzá szükséges tantárgyakat, és már elég késő is. Régebben a jogon gondolkoztam de egyre inkább azt lehet hallani hogy nehéz elhelyezkedni, és nem is akarom magam elkötelezni 10 évre, úgy hogy utána minden bizonytalan. Még a turizmus-vendéglátás merült fel bennem a Corvinuson, főképp a nyelvtudás miatt, azon a téren sosem volt igazán gondom.

A kérdésem tehát arra irányulna hogy ennek ismeretében Ti milyen főiskolát, egyetemet választanátok, milyen kart? Mindenképp államilag támogatottról lenne szó, sajnos az anyagi helyzetünk mást nem tesz lehetővé, és egy olyan kellene amivel úgy gondoljátok hogy szinte biztosan ellehet helyezkedni, jó keresettel.


Előre is köszönöm!



2013. nov. 10. 18:32
 1/1 10 deka farhát ***** válasza:
Nem írtad, hogy a reál tárgyakkal (matek, fizika, kémia stb.) milyen a viszonyod, ha ott nincs semmi gond, akkor mégis csak érdemes lenne elgondolkodni a mérnöki (vagy legalábbis valamilyen műszaki) irányon. Még akár úgy is, hogy nem főiskola vagy egyetem, hanem technikumi szintű (OKJ-s) képzés. Azzal már általában el tudsz helyezkedni, mondjuk művezetőként.
2013. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!