Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy átlagos körülmények...

Egy átlagos körülmények között élő srác, hogyan tanuljon tovább az érdeklődési körében, ha a jó sulik 350körül kezdődnek?

Figyelt kérdés

Filmezés a fő téma ami érdekel, jövőre szeretnék tanulni ilyen témában..


a szüleim már kiskorom óta gyűjtenek rá pénzt, de mivel a Pesti élet is nagyon drága, ezért 1-2 év alatt el is fogyna, miközben 3 és fél évre kéne


közbe lehet dolgozni, pénzt keresni valahogy, vagy ez totál esélytelen


még azt lehet csinálni, hogy elkezdek tanulni valami tök mást, de már 12 évig azt tanultam amit mások mondtak hogy tanuljam és már nagyon elegem van belőle..mit érdemes ilyenkor tenni


BKF-en 350ezer körül van a filmes képzés, SZFE 450e de oda csak rengeteg mázlival lehet bejutni, még van a kaposvári támogatott, illetve önköltséges 270ért..talán ez elmenne.


suli közbe lehet dolgozni, vagy esélytelen? mármint ha normális életre vágyik az ember nem túlhajszoltra, vagy ilyen?



2013. nov. 12. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk menj államilag támogatottra?..
2013. nov. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Állami támogatottra is mehetsz, majd ha később le kell dolgoznod, akkor ledolgozod úgyis. Ha külföldre mész dolgozni, akkor meg simán megengeded majd magadnak.


Ha nem tudsz államira bekerülni, mert ez is lehetséges, akkor vegyél fel diákhitelt. Emellett diákmunkázni is tudsz és ezek együtt már egészen jó bevételi forrás.


Ha hiszed, hogy jó a szakma amit tanulsz és jó tudsz lenni benne, akkor biztosan megéri, szakemberek mindenhova kellenek.

2013. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt kell tenni, amit az előzőek mondtak. Jól kell tanulni, teperni kell, hogy minél jobb ösztöndíjat kapj és hogy kollégista legyél. És abból ne legyen eleged, hogy mások megmondják, hogy mit tanulsz, mert az egyetemen is ez van. Sok a tölteléktárgy. :)
2013. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

vannak ilyen témában szakképzések, nem csak egyetem, azokat is megnézhetnéd,

pl. a színészeknek színitanodák

2013. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az utolsó mondatod ragadott meg, hogy normális életre vágysz, nem túlhajszoltra... :-)

Nézd, amíg fiatal voltam, elég volt 4 óra alvás, és csak hétvégén aludtam egyszer 8 órát.

Nekem korán meghaltak a szüleim, magamnak kellett még a szüleim által felvett lakáshitelt is visszafizetni. Még 45 éves koromban is tudtam 16 órát dolgozni naponta. Ma már jóval túl az ötvenen kell a 6-8 óra alvás.

És sokat játszom mostanában (megint) mert a legkisebb fiam 4 éves.

Neki is azt fogom javasolni, mint neked: igyekezz az álmaidat megvalósítani, ha azoknak van realitása, és meg fogsz tudni belőle élni! Légy maximalista és merj nagyot álmodni. De csak akkor, ha megbízható és kitartó ember vagy...

2013. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Filmezés? Média?


Mekiben mindig van hely.

2013. nov. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5-ös


érdekes egy életed lehetett kisebb korodban..én azért nem vagyok minderre rákényszerülve, az élet még nem edzett annyira engem mint téged:D

de kitartásom az abszolút megvan hozzá, már magamnak sem kell ezt bizonyítanom, persze érhetnek meglepetések


diákhitelt semmiképpen sem veszek fel..az egyenlő lenne a garantált eladósodással.nem hiányzik


no, köszönöm a válaszokat! :)

2013. nov. 12. 21:03
 8/9 anonim ***** válasza:
én is túlhajszolom magam, de ezért nincs diákhitelem. heti 32 órát tudok dolgozni bgf mellett. igaz,hogy 0 szabadidőm van,és kb 2 hetente alszok 8 órát, de mindennek ára van. ha nagyon akarod,akkor te is megtudod csinálni amit szeretnél
2013. nov. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok ismét. Teljesen igazad van, ha nem vagy rákényszerülve, akkor nem muszáj nagyon túlhajtanod magad.

De annyit el szoktam mindenkinek mondani, hogy egészen elképesztő, hogy az ember mi mindent kibír. Még Marathont is futottam amiatt, hogy megteszteljem, én az informatikus-vegyész, vajon képes vagyok-e rá? Persze néhány hónapos rákészülés után is csak 4 óra pár perces eredményem lett, de lefutottam. Nyilván pár dolog kimaradt annakidején az életemből, de valahogy úgy érzem, hogy sem fizikailag, sem mentálisan nem gyötört meg. És úgy érzem, hogy mivel fiatal koromban a bázis magasabb szinten volt, később sem okozott különösebb gondot, hogy huzamosabb ideig magas teljesítményt adjak le. Ennek sok hasznát vettem kutatói pályámon és később a vállalkozásomban is. Megtanultam beosztani az időmet és az energiáimat. Megtanultam a fontossági sorrendet, és azt, hogy a csekélységekkel csak a fontos dolgok megoldása után szabad bíbelődni! Szóval sokmindenre megtanított az élet. De ezt odafigyelve - túlhajszolt életmód nélkül is fel lehet szedni ...

2013. nov. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!