Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki biológiát tanul az egyetem...

Aki biológiát tanul az egyetemen, az később milyen munkakört tölthet be? Van értelme elvégezni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 18. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon ügyes vagy belőle, akkor vannak nyitott kapuk (élelmiszermérnöki dolgok, egészségvédelem ,agrár, millió féle kutatás) de szerintem a legtöbb biológus nem tud elhelyezkedni a szakterületén belül, maximum kombinálva valami más diplomával. Pl. egy angol ismerősömmel épp a minap beszélgettem, biológusként végzett és a PhD-jében urban gardening dolgokat kutat, és különböző mohafajtákkal kísérletezik és vizsgálja a tulajdonságaikat különböző városi projekteknél.
2013. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

A párom biológusként végzett az ELTE-n (nem is akármilyen eredménnyel), mégsem tudott munkát találni utána. Elmondhatjuk, hogy csak kedvtelésből töltött el ott 5 évet: olyannal foglalkozhatott, amit szeret. De gyakorlati haszna semmi sem volt.

Egy ilyen országban nincs értelme ilyesmivel foglalkozni. Ide csak bérrabszolgák kellenek.

2013. nov. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

bsc-vel nem sok mindent fogsz érni.el kell végezni még egy msc -t is. fontos hogy mi a tudományos érdeklődésed és mire szakosodsz. azzal nem árulok el nagy titkot hogy a szuprával utcán lehet sepregetni. de neurobioszal és mol biolal elmehetsz gyógyszergyárakhoz, laboransnak stb...

A legjobb ha van tudományos érdeklődésed, és akkor ha azzal foglalkozol mar a bsc 3 - 4 félévétől kezdve és folytatod msc - n is akkor mehetsz phdra is,ami nagyon megéri mert egyrészt dr leszel masreszt nagy az esely hogy az egyetem alkalmazni fog,utánna pedig vezethetsz kutatásokat. Annyi biztos ezt a szakmát ELHIVATOTTSÁG nélkül nem lehet művelni. Sokan jönnek mert szeretik az állatokat növényeket etc etc...,hát ők el is csúsznak hamar,pedig sokan voltak kitűnők a gimibe itt meg a bsc-n +1,2 évet is ráhuznak. és annyit még hogy egy nagyon nehéz szakról van szó, biokémiát, sejtbiológiát,genetikát,élettant szinte ugyanúgy tanulod mint az orvosok,csak kicsit lazábbak a követelmények. A biokémia viszont tényleg nagyon nehéz, volt rá példa hogy egy vegyész(!) direkt ezért hagyta itt.... 240 az átlag amit minden egyetem megenged magának.ebből kapásból az első félévbe 40-70 elmegy(ebbe beleértem a passzivosokat is akik elcsusztak pár tárgyból és spórolnak 1 félévet), aztan a következő nagy szortirozás a 3. félévben van itt élettan és bikém miatt megint 70-80 ember azzal fog szembesülni hogy csuszik 1 évet. igy a 6 félévhez érve kb 30 az aki elvégzi.

2013. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!