Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri mostanában nyelvszakra...

Megéri mostanában nyelvszakra (romanisztika olasz-francia vagy olasz-angol)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sokféle véleményt lehet hallani bölcsész szakokról, de úgy vélem, hogy két nyelvszak után vannak lehetőségek, hiszen nyelvtanári MA-val el lehet helyezkedni (nem feltétlenül a közoktatásra gondolok), pl. nyelviskolákban, fordító-tolmács MA-val pedig nőhetnek a lehetőségek (főleg egy gazdasági-üzleti szaknyelv elsajátításával).

Nem tudom, hogy most ez csak így leírva hangzik jól, vagy tényleg igaz, de szerintem ebben van lehetőség. Ilyen képesítés mellé egy OKJ idegenvezetői képzés pedig növelné az elhelyezkedés esélyeit, nem?

Nekem most ezek lennének a terveim, igaz még 2 évem van az érettségiig, de azért jó lenne eldönteni minél hamarabb. Más jellegű egyetemi szakot nem találtam magamhoz illőnek, vagyis a gazdasági jellegű képzéseket nézegettem, de ember legyen a talpán aki 460< pontot össze tud kaparni. Fizetősre meg nyilván nem mennék, hiszen mi értelme lenne úgy kezdeni az életet, hogy több milliós hitelem van?


Jelenleg erős középfokú (felsőfokúnak nem mondanám, bár a felsőfokú nyelvvizsgát össze tudnám hozni) angollal, középfokú olasz és alapfokú francia tudással rendelkezem. Jelenleg olaszt tanulok gimnázumban + magántanárral, franciát pedig egy nyelviskolában tanulom már lassan 7 hónapja.

Nyelveket nagyon szeretem, többször voltam külföldön, "láttam már világot", ezért is vonz.


Röviden: érdemes-e nyelvekkel KOMOLYAN foglalkozni?



2013. nov. 23. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, erdemes. Nyelvekkel mindaddig erdemes foglalkozni, amig leteznek, es ez meg jo ideig igy lesz. Latom, tajekozott vagy, szoval ha erzel magadban eleg affinitast, kitartast es NAGYON szereted az adott nyelvet/nyelveket, akkor szerintem rettentoen megeri ezzel foglalkozni :)
2013. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
BTK-n sem minden szak büfészak, pl. a nyelvszakok sem, ezt nagyon jól látod. Én is nyelvszakra járok, és már most nézegetem az álláslehetőségeket, keresnek kommunikátorokat sok helyre, jó fizetéssel. Ez csak egy példa, de igen, meg lehet élni belőle. Az is jó, hogy már most nézegeted, így van egy cél előtted, nem az utolsó pillanatban kapkodsz.
2013. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ment a zöld mindenkinek:)

Köszönöm szépen a válaszokat, ez megerősített. 2

2013. nov. 24. 15:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyik leghasznosabb dolog nyelvszakra menni, ha igazán elhivatott vagy. Nincsen haszontalan élő nyelv, mindegyiket tudod hasznosítani valamilyen úton-módon. Szerintem mindenképpen az egyik legjobb "befektetés". :)
2014. jan. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm a francia-olasz párossal tök jól keres. Fogászati klinikákon dolgozott, majd a BP-nél. Viszont ő a konferenciatolmácsit is elvégezte(BME).
2014. aug. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezek szerintem is jó tervek, jó lehetőségekkel. :-) Viszont azzal számolj, hogy most már csak osztatlan képzésben van tanári, ami azt jelenti, hogy ha még egy fordító-tolmács MA-t is el szeretnél végezni, akkor azért már biztos, hogy fizetned kell. Az, hogy osztatlan tanári végzettséged lesz, szerintem nem lesz akadály a MA-képzésbe belépésnél. :-)
2014. aug. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Te jó ég, én most vagyok érettségi előtt, pontosan ugyan ezekkel a kérdésekkel a fejemben, én most közgazdaságot tanulok, de egyre jobban érzem, hogy ez nem az én világom viszont az olasz nyelvért élek-halok.

A válaszok nekem is nagyon hasznosak voltak, ugyanis eddig sok hideget-meleget hallottam azzal kapcsolatban hogy el szabad-e mennyi nyelvszakokra.

2015. okt. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél?:)
2016. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gazdálkodási és menedzsment szakon vagyok, mellette tanulom rendesen az angolt és az olaszt :)
2016. dec. 12. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!