Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki Nyíregyházi Főiskola...

Valaki Nyíregyházi Főiskola anglisztika?

Figyelt kérdés
Utolsó éves vagyok középiskolában, s egészen érdekelne a Nyíregyházi Főiskola anglisztika képzése. Valaki rendelkezik valamilyen tapasztalattal? PhD-k, követelmények, fontos információk, előfeltételek? A weboldalon sok mindent megtudtam, de tapasztalatokra lenne szükségem. :)

2013. dec. 1. 02:27
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Alapképzés van, régebben én is gondolkodtam ezen. Én csak annyit tudok írni, hogy miért vetettem el az ötletet. Alapképzés után mesterképzés jön, és az anglisztikával az a gond, hogy nem sokat érsz vele, ha nem vagy nagyon kiemelkedő. A mesterképzésen belül választhatsz különböző dolgokat, de ha ilyet akarsz, akkor hétfőtől szombatig van suli. (Ez valahogy úgy működik, hogy csütörtökig a sima mesterképzés, péntek szombat pedig amire szakosodtál.) Aztán ha úgy döntesz, hogy tanítani akarsz, tehát angoltanár akarsz lenni, akkor ahhoz kell pedagógia is.(középiskolai tanár esetén phd) Emlékszem, amikor meg voltam húzatva az angollal, akkor mindig elengedtem a fülem mellett, hogy semmit nem érek vele, de sokat gondolkodtam, és rájöttem, hogy ahogy én tanulnék, úgy tényleg nem. Tehát ez nyelvszak, és hiába mondják, hogy büfészak, már az alapképzésen is előfordul, hogy estig órád van. Ismerem a körülményeimet, nekem muszáj lenne dolgoznom mellette, és ez így nem kivitelezhető, pláne ha mesterképzésen szombatom is suli van. Ha bírod meló mellett a sok tanulást, vagy ha nem kell dolgoznod, akkor azt mondom, oké, meg lehet csinálni, de ha pl az alapképzés után nem mész tovább mesterre, akkor értelmetlen. Követelmény: emelt szintű angol érettségi. Viszonylag jó eredménnyel. Még azt tudni kell, hogy anglisztikán, és egyéb nyelvszakon csak akkor kapod meg a diplomát, ha valami más nyelvből is van nyelvvizsgád. Az eleje talán úgy hangzik, hogy lebeszélni akarlak, pedig nem, tényleg csak arra akarok kilyukadni, hogy sokat kell tanulni, és okosnak kell lenni, hogy te lehess a legjobb.:) Egyébként melyik iskolában tanulsz most? Én is a környéken élek.
2013. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kezdem elveszteni a motivációm az anglisztika iránt, mert sok negatívumot hallok a főiskolai karról, és saját bőrömön is megtapasztaltam a dolgokat, mert ott tettem Origó középfokú nyelvvizsgát, és hát a PhD-k nem voltak valami humánusak (2-szer is meghúztak szóbelin, ami számomra érthetetlen, mert harmadjára más vizsgáztatókkal 76%-os eredményem lett), s ahogy elnéztem a felvehető tárgyakat, nem tudom őket kizárni, tehát valamit tuti tanítanának nekem. Emellett az angol sem megy úgy, ahogyan kellene mostanság. (Az osztályfőnökünk angol tanár, és hát ott szívat minket, ahol tud.) Ezek ellenére minden álmom, hogy tanár legyek, és szerintem az egyik legjobb választás az angoltanár lenne, de a 3 év alapképzés és a 3 év mester nem igazán tetszik így. Lehet, hogy jobb lenne, ha informatika-matematika szakra jelentkeznék.
2013. dec. 2. 17:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Emellett igen, nekem is feltétlenül kellene dolgoznom suli mellett, mert nem támaszkodhatom kizárólag anyára, és az emelt szintű érettségire az iskolánk nem nyit lehetőséget, tehát más iskolában kellene szóbeliznem, ami teljességgel kizárt, mert ismeretlen helyen egészen másként ítélik meg az embert. Egyéb nyelvet iskolában nem tanulok, annó általánosban tanultunk németet, amit kifejezetten utáltam, és nem látok rá esélyt, hogy a főiskola mellett még abból is középszintűt tegyek. Minden esetre jövő héten megyek nyílt napra (dec 9, hétfő), és keresek egy hozzám illő szakirányt. :) Köszönöm a válaszod!
2013. dec. 2. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj én a Kossuth gimibe mentem őszi érettségire középszinten angolból, mert a mi sulink nem rendez őszit, és nagyon rendesek voltak velem, szóval abban nem kételkedek, hogyha az emelt szintnél választani kell, akkor oda megyek. A matekkal, amit említettél, azzal is jól járnál szerintem. Tanárként pedig az angolnak is lenne értelme, viszont azt ajánlom neked (amit már nagyon sok helyen olvastam), hogyha nyelvtanár akarsz lenni, akkor ne anglisztikára menj, hanem osztatlan tanárképzésre. Teljesen felesleges 5 év anglisztika, + tanári diploma, inkább alapból tanárképzés, és az talán kivitelezhetőbb lenne.
2013. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél, tehát köszönök szépen mindent! :D
2013. dec. 2. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!