Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet megkönnyíteni a...

Hogyan lehet megkönnyíteni a kémia tanulást?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy az adott ember minden más tantárgyból kiemelkedően jó(érti a matekot,fizikát és biológiát is). Mi lehet az, ami megakadályozza abban, hogy a kémiát megértse? (Nem szorgalom hiánya.) Van, hogy valaki egyáltalán nem tudja elsajátítani? Mit lehet ezzel kezdeni, ha az illető orvosi/gyógyszerész szakra szeretne menni?

2013. dec. 3. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha feltesszük azokat amiket leírtál akkor szerintem az alapok hiánya az ami megakadályozza az illetőt a kémia tanulásban. Én pont most vagyok ugyanígy a fizikával. Általánosban és középsuliban is rossz fizika tanáraim voltak, és rossz alatt azt értem hogy az órákon nagyrészt csak ültünk és nem csináltunk semmit. Általában bejött a tanár, leült a helyére aztán mi meg beszélgettünk. Ez volt középiskolában. Általánosban próbálkozott a tanár de ő sem értette amit le kellene adnia, úgy meg enyhén szólva nehéz. Szóval én arra jutottam így a 3 egyetemi félévemre, hogy nem alakult ki a fizika szemléletem, és hiányoznak az alapvető fogalmak ezért nem megy az egyetemi fizika (vegyész hallgató vagyok, szóval a mi fizikánk max. emelt érettségi szintű). Rengeteget szenvedtem vele mire eljutottam oda ahol most vagyok, hogy egyáltalán hozzá tudok szólni, kezdem átlátni hogy hogyan alakulnak az erők pl. egy lejtős feladatban. Én hidaltam át ezt a problémát, hogy először megtanultam az elméleti tételeket, és csak azután álltam neki a gyakorlatnak. Így is nehéz volt mert gyakorlatilag minden típusnál először a megoldott feladatot kellett visszafelé értelmeznem (van erre egy jó angol szó: reverse engineering). Olyan volt mintha egy idegen nyelvet próbálnék megfejteni, és nyilván a tudás ami így kialakul nem lesz olyan jó mintha kezdettől jó alapjaim lettek volna, de arra elég, hogy átmenjek vizsgán. Olyan szerintem nincs, hogy egy intelligens ember ne tudjon elsajátítani egy tárgyat, csak adottságoktól függően több vagy kevesebb időbe telik.

Ha a matek és a fizika megy, akkor jó az absztrakciós készséged, szóval szerintem menni fog a kémia is.

2013. dec. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépem a segítséget! Szóval akkor szerinted nem reménytelen? Mert mindennél jobban szeretném. Valahogy pont úgy alakultak a dolgok az életemben, ahogy veled és a fizikával volt. Már sokszor gondoltam rá, hogy elölről kellene kezdeni mindent, az alapoktól, de mindjárt itt a jelentkezés...
2013. dec. 5. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem az eszeddel van a gond én is az alapokra vezetném vissza. A kémia olyan mint a matek vagy a fizika, feladatmegoldás, csak éppen vannak egyenletek stb. Talán egy jó különtanár segíteni tudna, velem is csodákat művelt, nem messze voltam az országos döntőtől sem kémiából pedig ugyanígy voltam, mint te.
2013. dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Kicsit most jobb kedvem lett! :) Néha úgy érzem, mintha egy áthatolhatatlan fal lenne köztem és a kémia között. Most már biztosan tudom, hogy ez azért van, mert nincsenek sajnos meg a biztos alapok. Sokszor van úgy egyébként, hogy beugranak szavak, amire senki nem emlékszik rajtam kívül, de valahogy sosem látom összefüggésben a dolgokat. Mintha lyukak lennének. Tudok valamit, de nem tudom elhelyezni, csak úgy lebeg a semmiben. Amúgy a számolással nincs gondom általában, gondolom azért, mert a matek és a fizika jól megy, csak nem tudom összeegyeztetni az elmélettel. Remélem még valamennyire be tudom hozni a lemaradásomat a többiekhez képest.


Még egyszer köszönöm!

2013. dec. 6. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!