Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerésznek, vagy vegyészm...

Gyógyszerésznek, vagy vegyészmérnöknek, illetve vegyésznek érdemesebb tanulni? Melyikhez mennyi kémia és mennyi biológia kell? Illetve melyikkel lehet jobban elhelyezkedni külföldön? És hol? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Januárban Írom meg a felvételit. A jelentkezésemet egy gimnáziumba adtam be, biológia-kémia szakra. A hosszútávú terveim, hogy gyógyszerész avagy vegyészmérnök,vagy vegyész szeretnék lenni, de nem tudom még, hogy melyik ideálisabb, melyikkel lehet jól elhelyezkedni(külföldön is), és hogy melyik igényel több kémiát, valamint biológiát?Nagyon szeretem mind a kémiát mind a biológiát és a fizikát is.A matematikát annyira nem szeretem és értem mint a fizikát, biológiát, és kémiát, épp ezért nekem talán a gyógyszerész, vagy a vegyész a jobb, nem a vegyészmérnök.Nektek mi a véleményetek erről?A válaszokat köszönöm előre is.(Elsősorban olyanok írjanak legyenek szívesek, akiknek van tapasztalatukat valamelyik, téren.Érvelés minden mennyiségben :).

2013. nov. 28. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, én nem mondom, hogy nem éri meg, mert ha bekerülsz valahova, akkor igencsak jól fogsz vele keresni, de én elég sokáig dolgoztam diákként egy gyógyszergyárban (tök mindegy, melyikben), a felállás a következő volt: ha az ember végigment valamelyik folyosón, mást sem hallott, minthogy "Szia Anya, Apa, Nagyapa, tesó, unokatesó, drága férjem..."


Nos érted, konkrétan olyan szinten csak ismerősök kerülhettek be, hogy jóformán már mindenki mindenkinek rokona volt, mg kész családok dolgoztak ott - és ezt teljesen komolyan mondom.

Ennél már csak az volt a durvább, hogy sorra küldték el a vegyész végzettségű jelentkezőket( akik akár diákként dolgoztak ott tanulmányaik alatt) azzal a magyarázattal, hogy nincs felvétel, miközben mindenféle munkákra az ÉRETTSÉGIS rokont rakták be... basszus, a gyógyszerek minőségi ellenőrzését is hozzá nem értő rokon végzi, mert ez "dívik" arrafelé...

2013. nov. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
A gyógyszerésznek manapság nagyon jó lehetőségei vannak. Annak, aki úgy kerül oda, hogy rossz volt kémiából, az orvosiról lemaradt, de mondván ez is doktorit ad, jó lesz ez is, illetve ímmel-ámmal végigbukdácsolja az egyetemet, annak nyilván nem lesz annyi lehetősége, mint annak a társának, amelyik kedvvel és jól végzi a dolgát. Ezek a diákok sokszor már úgy kerülnek ki az egyetemről, hogy biztos munkahelyük van. Sok helyen és nagyon nagy szükség van rájuk, így azt gondolom gyógyszerészként még sok-sok év múlva is el tudsz helyezkedni, jól fizető, megbecsült állásod lesz. A vegyész önmagában nagyon érdekes. Magyarországon nincs túl sok lehetősége sajnos, úgyhogy ha az itthoni elhelyezkedés is szóba jöhet azt mondom, hogy azt ne. A vegyészmérnökivel itthon is el tudsz helyezkedni, bár szerintem gyógyszerészként több lehetőséged van. Külföldön bármelyikkel nagyon könnyen szuper állást találhatsz és természetesen mindegyik nagyon jól fizet. :-) Ha a biológia és a kémia a kedvenced (a matek nem annyira), akkor a GYTK-t ajánlom. Illetve még annyi, hogyha vegyésznek mész, akkor ott nem lesz túl sok biológia. Inkább csak hatalmas mennyiségű kémia és ennek megértéséhez szükséges egyéb tárgyak, jóval kisebb mennyiségben. GYTK-n azért jelen van a biológia is, bár természetesen ott sem azon van a nagyobb hangsúly.
2013. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Hasznosak!
2013. nov. 29. 18:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen jöhetnek a további válaszok is:)
2013. nov. 29. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!