Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen magántanulónak lenni?

Milyen magántanulónak lenni?

Figyelt kérdés
Gondolkozom azon, hogy magántanuló legyek. Nagyon fárasztó számomra az iskola, délután mikor hazaérek nincs erőm tanulni a fáradtságtól, de ha tanulok is este 10ig szoktam minimum szenvedni. Valamiért sosem tudom kialudni magam, mindig fáradtságérzetem van. Milyen előnyökkel jár ha valaki magántanuló? Hogyan zajlik pontosan egy magántanuló élete? Milyen nehéz a tanulás otthon? Attól hogy valaki magántanuló, bejárhat pár fontosabb órára? (nyelv, emelt és szakmai tantárgy) Emellett ha magántanuló lennék, ugrana a mostani iskolámban a garantált szakmai képzés lehetősége?

2013. dec. 11. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom. Életem legrosszabb döntése volt a magántanulóság. Azóta minden csak egyre rosszabb.
2013. dec. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én ajánlom! Igen bejárhatsz és dogát is írhatsz amit beszámítanak a vizsgádba ha kéred. Nekem bevált.
2013. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

ELŐNY: saját időbeosztásod van, a családi pótlékot ugyan úgy kapod mintha rendesen járnál, elég a főbb anyagrészeket megtanulni(tapasztalat), az egyedül nehezen tanulható tantárgyak (pl.:idegen nyelv,matek vagy bármi ami neked nehéz) óráira bármikor bejárhatsz, a témazáró dolgozatokat is megírhatod (ha jól sikerül beszámítják a vizsgádba, ha rosszul akkor nem), nyugodt szívvel tudsz mellette vállalni diákmelót ha akarsz (bár ezt a lehetőséget tőled elveszi a sport)


A szakmai képzés folytatásáról sajnos nem tudok mit mondani mert én gimis voltam és úgy lettem magántanuló.


/2 voltam.

2013. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
bocsi ez véletlen volt: "(bár ezt a lehetőséget tőled elveszi a sport)"
2013. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Én 2 és fél évig voltam magántanuló, egy elég erős gimiben (10. második felétől végig és azért lettem az, mert nagyon gyenge az immunrendszerem, ezért folyton betegeskedtem). Így a szakmai dolgokról nem tudok nyilatkozni. Összességében viszont nekem nagyon bejött. Amikor nem voltam beteg és kedvem volt, bementem órára (de pl. ha előtte akár csak egy órán nem voltam, nem is szólítottak fel a tanárok, nem is feleltettek). Ha nem mentem könyvből és az oszt.társak jegyzeteiből tanultam. Nekem egyáltalán nem volt nehéz itthon tanulni (olyannyira, hogy még javultak az amúgy sem épp rossz jegyeim). A tanáraim mindenben nagyon segítőkészek voltak, mindenki kapásból azt ajánlotta fel, hogy ha bejárok legalább a dolgozatokra és félévente 3 jegyem megvan az adott tárgyból, akkor nem kell félévkor vizsgáznom (ilyen vizsgára soha nem is került sor, bár ismertem olyat az évfolyamomon, aki tényleg egyáltalán nem járt be, és vizsgázott, azt mondta az is gyerekjáték).

Már többekkel beszéltem erről, és én csak jókat tudok mondani (persze, ha tényleg tudod magadról, hogy képes vagy otthon leülni és egyedül tanulni).

2013. dec. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!