Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az idegen vezeteshez mi kell?...

Az idegen vezeteshez mi kell? (fosuli? , stbb.

Figyelt kérdés

Meg nem biztos h idegenvezeto leszek, de megeshrt.

azt szeretnem megkerdezni hogy ilyenkor milyen sulit kell valasztani? hany nyelvet kell tudni? Tudom a nemet angol alap:)

Gimi utan akkor milyen sulit kell valasztani?

Mennyit kereshetek majd?

Magyarorszagon, Romaba, meg Gorogorszag lenni az ahol szivesen "idegenvezetest mutatnak/csinalnak.!



2013. dec. 20. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatodat konrkétan nem értem, azt kérlek ismét fogalmazd meg.

Nem kell fősulit elvégezni hozzá, OKJ-s képzés keretein belül lehet idegenvezetést tanulni, ahol angol és német nyelven tanulhatsz. Nyilván minél több nyelven tudsz, annál nagyobb lesz rád a kereslet, vmint ha külföldre készült, akkor logikus, hogy egyrészről az adott ország nyelvét is beszéled, meg még azon túl 1-2-t. Tehát ha teszem azt te Olaszországba mennél, akkor olaszul, német és angolul lenne célszerű megtanulni. Olaszul nyilván, egyértelmű, hogy beszélem annak az országnak a nyelvét, ahol élek, dolgozok majd. Regneteg a néemt turista, német az a nyelv, amivel soha nem lehet mellé nyúlni. Angolul már vmennyire mindenki tud, máshogy nem érted meg a másikat, angolul bizonyosan. Plusz magyart turista is sok van Olaszországban, de magyarul gondolom már tudsz (bár a helyesírás nem az erősséged).

Ha Magyarországon tervezed a jövőd, akkor minden lokalizáció kérdése. Dél-Magyarországon pl sok a horvát, szerb turista, német és angol mellé tehát lehetne horvátot választani. De nem nyúlhatsz mellé a franciával vagy vmilyen ázsiai (pl kínai) nyelvvel se.

2013. dec. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. dec. 21. 15:06
 3/3 A kérdező kommentje:
ja és bocs a helyesírásért telefonról voltam!:)
2013. dec. 21. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!