Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hangszertanulás egy idegentől...

Hangszertanulás egy idegentől a neten keresztül? Hülyeség? És lenne egyáltalán jelentkező? 18/L

Figyelt kérdés

Nem olyan rég azon gondolkodtam, hogy milyen kár volt abbahagynom a zongoratanulást a zeneiskolában. Aztán az is végigfutott az agyamon, hogy végül is nem volt rá sok időm akkoriban, tehát ésszerű döntés volt....De emiatt ma már ott tartok, hogy szinte csak a legalapvetőbb dolgokra emlékszek és alig van 1-1 szám aminek a foszlányait le tudom játszani. A többit mintha kitörölték volna az agyamból, úgy ahogy van. Vettem egy gitárt is itthonra, oktatóanyagot is, de sosem vágtam bele igazán komolyan. Nem rég az osztályomban egy gyerek behozta a gitárját és eljátszott nekünk pár dalt. Azt mondta, sosem tanult zeneiskolában, csak a haverjai tanítgatták meg erre-arra. Ekkor jött az az ötletem, hogy milyen jó is lenne, ha valaki a környezetemben nekem is tudna mutatni egy-két alapvető gyakorlatot, technikát, hogy legyen miből kiindulnom. Az interneten van is egy oktató anyag amit egy férfi küld el minden héten, de az sem az igazi. Ha elakadok, valami nem világos, nem tudom megkérdezni tőle, nem tud kijavítani a hibáimban sem.

Ezért is örülnék neki, ha lenne valaki aki már tud játszani a hangszeren(zongora v. gitár) és lenne kedve ahhoz is, hogy megtanítson rá mást az interneten keresztül. (Skypera gondoltam első sorban) Csak hogy elég kevés az olyan ember, aki erre "pazarolná" a szabadidejét...


Ti ismertek olyan embert aki tud is játszani és lenne is kedve ehhez? :) Ha esetleg tudtok egyéb jó internetes oktató anyagokat, azt is megköszönném. Az lenne a lényeg, hogy itthon, kezdők számára könnyen elvégezhető és érthető legyen.


Előre is köszönöm a válaszokat, rosszindulatú kommenteket nem szeretnék látni. :D



18/L



2013. dec. 20. 17:15
1 2
 11/11 anonim válasza:
gitarshop.hu oldalon megtalálhatod néhány gitároktató hirdetését. Sajnos rossz hír, hogy ezek kivétel nélkül óradíjas megoldások, de van köztük, ami valóban megéri. Csak olyan oktatót válassz-ha rászánod magad-aki valóban tanár. Önjelölt gitár virtuózok sokan hiszik magukról, ha képesek eljátszani valamit, akkor azt már pénzért tanítani is tudják. Nem így van! A tanításban nem csak az oktató hangszeres tudására van szükség, hanem pedagógiai ismeretekre is, hogy azt át tudja adni.
2013. dec. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!