Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet középiskola 9....

Hogy lehet középiskola 9. osztályában barátkozni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
MOST 8.-as VAGYOK,hamarosan felvételizem.Aggódok,hogy nem vesznek fel egy suliba sem,de ez nem tűnik túl valószínűnek,hisz csak felvesznek valahova 4esekkel meg hármasokkal.(Szakközépbe szeretnék menni!)!De a beilleszkedéssel úgy érzem,hogy lesznek problémáim.Módszerek??Milyen témával índíthatnék gólyatáboron vagy évnyitón?Egyáltalán honnan fogom én azt megtudni,hogy mikor lesz gólyatábor?Hogy kezdjek egy beszélgetést:szia.hogy vagy? mondjuk eddig megy..de utána ha ő nem hoz fel témát,akkor én milyen témát hozhatnék fel?A másik az:honnan tudom majd megállapítani rögtön az első napokban,hetekben,hogy valakinek nem vagyok szimpatikus??És mi van,ha az egész osztály kiközösít,válthatok még iskolát?Őszintén remélem,hogy gyorsan érkeznek a kérdésemre HASZNOSÍTHATÓ VÁLASZOK!!^^Köszönöm szépen.:)(:nagy segítség lenne ha válaszolnátok..:P
2009. nov. 26. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hasonló érzéseim voltak három éve:) egy a lényeg, ADD ÖNMAGAD! legyél mindenkivel nyitott, kedves, segítőkész. ha vki vkinek nem szimpi, azt általában vagy nagyon hamar a tudatára adja, vagy rögötn észre fogod venni. az olyan embereknél kár erőszakoskodni, ha nem hát nem. és ne változz meg senki kedvéért! mindig lesznek olyanok, akikne barátokra van szükségük, keresd meg őket:)
2009. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Még egy kérdés!Hogy tudhatom meg,hogy kik azok az emberek,akiknek barátokra van szüksége?:O a plázacicákhoz alapból nem fogok odamenni..de ilyenek manapság alig akadnak..mondjuk ez ilyen hogyismondjam(?) "emos" suli,mert sok az emo..és igazábol jó barátok az emók,de nekem kell valaki olyan,akinek nincsen egy bizonyos stílusa...és igazi barát..
2009. nov. 26. 14:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen bemész leülsz valahova majd bemutatkozol a körülötted lévőknek.Valószínüleg úgyse ismer senki senkit szóval,no para:)

Megkérdezheted tőllük hogy melyk suliból jöttek,vagy hogy hol laknak,utána úgyis kialakul majd a téma.És ha már ismersz egy-két embert ők úgyis belevisznek majd a többi társaságba igy szépen megismersz majd mindenkit és kialakul hogy ki a szimpatikus és ki nem.

Ilyen egyszerű,nállam is ígyvolt,tuti hogy menni fog a dolog:)

15/L

2009. nov. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok és a beiratkozásnál fogják megmondani hogy mikor lesz a tábor,vagy az értesítő levélben amelybe benne lesz hogy hova vettek fel meg a tankönyvek neve meg ugyebár a tábor,márha lesz.
2009. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
legelső vagyok:) olyanok keresnek barátokat, mint te:) nekik is ugyanolyan félszeik vannak, mint bármilyen normális embernek, hisz új közösség, új légkör, új emberek... de ha önmagad adod, akkor téged is hamar megtalálnak. a plázacicákkal tényleg kár foglalkozni, bár....ők is emberek szóval azt ajánlom külső alapján ne ítélj! hatalmasokat tévedhetsz, vagy akár csalódhatsz... ha nem akarsz sem hozzájuk, sem az emosókhoz "tartozni" nem muszáj! attól, hogy még velük barátkozol, nem kell be emósodnod vagy plázacicává válnod... mindenki azért szeressen aki vagy, ne azért aki ők akarják, hogy legyél!ok?=)
2009. nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nópara menni fog :DDD

én is új osztályba kerültem 5.be... most vagyok 7.es. sajnos én az a fajta vagyok aki nem naon tud barátkozni, mert f*sik :DDDD de most jött egy új csaj és ő is ilyen de alapba mindenkivel jóba vok x333 legyél önmagad, jófel és LAZÍTS :DDD kedvesség és optimizmus. :D én csak a tanárok miatt parázok.. XD

14/L

2009. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kösz:)mindenkinek!
2009. nov. 26. 20:49
 8/10 anonim válasza:
100%

Pár éve én is ugyanennyire izgultam,mint te,de happy enddel végződött a sztori hál'Istennek :)

A lényeg az első napokban,hogy legyél magadhoz mérten a lehető legközvetlenebb és ami tényleg iszonyúan fontos,hogy mosolyogj sokat ! (elcsépeltnek tűnő tanács,de el se hinnéd mennyire hasznos !) Nem kell a legokosabbnak,legszebbnek,leggazdagabbnak vagy legviccesebbnek lenned ahhoz,hogy elfogadjanak. Ha pozitívan állsz mindenkihez,egy idő után visszakapod a sok jót,amit adtál. Ismerkedésnél sajnos nincs bevált sablon,csak közhelyek. Hogy hívnak,honnan jöttél blablabla. Mással nem is nagyon tudsz kezdeni. Próbálj meg minél optimistább lenni és ezt mások is lássák rajtad. Egy csupa görcs ember sirámait senki sem hallgatja szívesen. Szintén iszonyat fontos,hogy ne fikázz senkit az első napokban,ezzel magadra is rossz fényt vetsz ! Figyelj oda másokra,ezt értékelni fogják. Például valaki említi,hogy megy valahova bulizni aznap,másnap kérdezz rá,milyen volt. Akkor leszel valakinek szimpatikus,ha érzi rajtad,hogy ő is szimpatikus neked és odafigyelsz rá.

Még egy tanácsom van,amire érdemes hallgatnod. Félre az előítéletekkel. Lehet,hogy valaki nem nyeri el a tetszésed az első pillanatban vagy még kicsit bunkónak is tűnhet,attól még ne add fel! Lehet,hogy ő is ugyanannyira izgul ,mint te és ez hozza ki belőle a furcsa viselkedést.

Hosszú lett,de remélem tudtam segíteni.

Sok sikert ! ;)

2010. aug. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,majd megírom,hogy mi volt..:):)
2010. aug. 6. 00:26
 10/10 A kérdező kommentje:

Szóval..:) felvettek az általam áhított szakközépiskolába,és hát nagyon örültem neki,meg minden.Aug.31.-én lesz az évnyitó,és már várom az elsejével együtt..ismerek 5 lányt:D a 30-ból..xD

Na am. kérek még válaszokat!!

Köszi.

2010. aug. 9. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!