Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme gimibe járnom, ha...

Van értelme gimibe járnom, ha nem akarok tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Még csak tizedikes vagyok, de nem akarok tovább tanulni több okból is. Az okj képzésekről igazából semmit se tudok, csak annyit, hogy valaki dicséri, valaki meg ellene van. Mihez kezdjek, ha meg lesz az érettségim?
2013. dec. 26. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem muszáj OKJ-s képzésre menned, elmehetsz egy szakmát is kitanulni valami szakképzőbe is (ha jól tudom). Neked kellene tudnod hogy érdemes-e gimibe járnod! (: De pl nálunk úgy van, hogy tesóm is és én is gimibe járunk, hogy legyen egy normális érettségink, és egy normális alapműveltségünk. Az meg már "mindegy" hogy utána mit csinálunk. Mármint, ha akarok mehetek egyetemre, ha akarok OKJ-sra is, ha akarok csak simán maradok még 1-2 évet egy szakképzőben és szakmát tanulok, vagy elkezdek dolgozni (már ha találok érettségivel normális munkát). Szerintem jó ha van érettségit, ma már mindenhol nézik hogy van-e vagy nincs, épp ezért jó ha gimibe jársz. Nálunk a szakképzőkben annyira lazán veszik az érettségit, hogy ha most gimiből átmennék oda érettségizni, nevetve megkapnám minden tárgyból az 5-öst a semmire, annyira nem fordítanak rá figyelmet, mert inkább a szakmához tartozó tárgyakra helyezik a hangsúlyt. Szóval szerintem legyen egy normális érettségid, aztán majd kitalálsz valamit! Csak ne add fel, és legyél hajlandó kompromisszumot kötni. Pl tesómmal az volt sokáig, hogy X dolog érdekelte, de annyira mégsem érdekelte hogy azt tanulja. Vagy Y dolog érdekelte, de azt tanulni meg nem akarta mert ez vagy az a része nem tetszik. Szerintem a mai világban nehéz olyat találni ami teljesen tetszik, lesz olyan része amit nem fogsz kedvelni, ezért legyél hajlandó kompromisszumot kötni ("az élettel")!
2013. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi az a több ok, ami miatt nem akarsz továbbtanulni? Ezt még azért így nem jelenteném ki a helyedben, sok minden változhat addig.
2013. dec. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért! Kedves válaszoló...

Nincs olyan hogy érettségi után mehetsz okj-re vagy maradsz szakképzőben.

Ugyanis minden képzés (ami nem felsőoktatásban alap vagy osztatlan képzés) okj bizonyítványt ad, tehát a szakképző is okj képzés, és a felsőoktatási szakképzés (2 éves) is az okj csupán annyit jelent hogy "országos képzési jegyzék". Ebben szerepel az összes végzettség amit szerezni lehet Magyarországon, minden hivatalos képesítés okj vizsgával zárul(kivéve a diplomát adó képzéseket), ezt nem árt ha tudod.

2013. dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Engem is a jó érettségi foglalkoztat főleg (egyrészt ezért jöttem ide), de itt minden diák és tanár úgy beszél mintha csak a felsőoktatás lenne az egyetlen út a gimi után.

Azért nem akarok annyira továbbtanulni, mert egyrészt nem tartom magam se elég szorgalmasnak, se elég okosnak hozzá, másrészt nem hiszem, hogy tudnánk fizetni.

2013. dec. 28. 23:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni ha államira jutsz be!

Mivel tizedikes vagy, a bizonyítványban levő jegyeid nem számítanak. Csak a tizenegyedik és tizenkettedik osztály jegyei + az érettségi számít a pontokba. Szóval ha jelenleg esetleg nem tanulsz olyan jól, még össze tudod szedni magad hogy jó legyen a következő 2 féléved és az érettségid!

Nézz szét neten hogy miket lehet csinálni. Annyi minden van, muszáj lesz találnod valamit ha meg szeretnél élni!

2013. dec. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha normális életet akarsz és egzisztenciát akkor a felsőoktatás ez egyetlen út gimi (bármilyen középiskola után) mert az benne van a soraidban hogy otthonról nem fogsz egy halom tőkét kapni hogy vállalkozó legyél.
2013. dec. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!