Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érvek: Gimnázium vs. Szakközép...

Érvek: Gimnázium vs. Szakközépiskola?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Szakközépbe olyanok mennek, akiknek átlagos képességeik vannak és nem szándékoznak egyetemre menni, persze olyan is akad, aki 4 év után úgy dönt, hogy egyetemre akar menni, de a nagy többség inkább a szakma kitanulására még ottmarad 2-3 évet a suliban. Ez azért jó, mert a manapság bizonyos szakmák kihalófélben vannak (ezért is támogatja inkább ezt az oktatási formát a kormány), így könnyebb akár vállalkozást indítani, akár munkát találni.


Gimnáziumba olyanok mennek, akik egyetemre készülnek; persze gimnáziumból inkább nem mennek egyetemre, mint szakközépből igen; nekik azért jó, mert érettségi után elmehetnek OKJ-s képzésre (most abba nem menjünk bele, hogy mennyi értelme lehet egy OKJ-nak).


Gyakorlatilag csak azt kell eldöntened, hogy középiskola után milyen iránya szeretnél továbbtanulni.

2014. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs akkora különbség már. Én szakközépbe jártam és utána ott maradtam képzésen. A szakközépiskola utáni képzések is OKJ-t adnak nagyrészt. Tehát kaptam egy egy OKJ-t és most egyetemre járok. Arról nem beszélve, hogy mekkora könnyedség nekem az egyetemen, hogy rengeteg szakmai tárgyam volt már szakközépben... Szóval ezt az általános képesség=szakközépiskola szerintem el lehet már vagy el kellene felejteni. Minden az iskola színvonalán múlik.
2014. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak a saját példámat tudom felhozni. Általános iskolában eldöntöttem, hogy én orvos szeretnék lenni. A városomban van is egy eü. szakközép, én oda jelentkeztem, fel is vettek. Később pálfordulással a gyógyszerészeti karra jelentkeztem, és harmadéves vagyok már most. (Ez az alapsztori, eköré építem érveimet.)


Érvek, hogy miért mindegy, hogy melyik:

--ugyanazt az érettségit írod.

--csakis RAJTAD függ, hogy milyen az érettségi eredményed.

--gyenge gimnáziumnál jobb egy átlagos szakközépiskola.


Érvek, hogy miért a gimnázium:

--nagyobb átfogó képed lesz az adott tudományokról.

--könnyebben eldöntheted, hogy mi akarsz később lenni.

--a legáltalánosabb a tanterv, így az érettségire mennek nagyon rá.


Érvek, hogy miért a szakközépsikola:

--ha te tudod, hogy abban a szakirányban akarsz elhelyezkedni, előnyödre is válhat az ott megszerzett tudás. Én például csak átismételtem a latin nyelvi szavakat anatómiára, mivel már 90%-ukat ismertem a középsikolában. (Az más kérdés, hogy muszály volt, mert emelt eü. alapismeretek érettségit is tettem. :D)

--ráhangolódsz a későbbi pályádra.

--érdekes lehet belátni a szakmába.


Szóval én azt mondom, lehet szakközépből is egyetemre menni. Az én iskolámból is legalább 40 ember ment a 90 valahányból, ami egy szakközépiskolában jó arány. Ja és ne keverd: szakiskola <-->szakközépiskola.

2014. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nos el kell mondjam azért nagy dilemma ez nekem mert most állok a pálya választás előtt csak borzasztóan nehéz az egész, mert én a szakközépiskolát pártolnám de 14 évesen eldönteni, hogy mit szeretnék még nagyon sok ideig csinálni nem egy egyszerű feladat. Tekintettel arra hogy a városban amiben élek (Pécs) inkább a gimnáziumi oktatás dominál, az a színvonalasabb (pl. Babits, Leőwey ilyesmik) ezek sem könnyítik meg. Lány vagyok tehát még azt sem mondhatom hogy na akkor hiányszakmát választok mert annak a nagy részében egy nő nem lát túl sok kedvet, amit pedig nem akarunk azt ugye felesleges fixírozni. (Félre értés ne essék nem a kétkezi munkával van problémám) Az sem túl előnyös hogy engem nagyjából az ilyen reál vonal vonz tehát a matek-kémia-fizika nem nagyon megy. Ezek miatt próbáltam meg az érveiteket keresni.
2014. jan. 2. 13:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Az meg a másik, hogy szerintem már itt is mindenkinek az agyára megyek, feltettem már egy rakat kérdést mindenről ami érdekel, amiben a tudásom ilyen téren hiányos. Az általam jónak ítélt szakmákra mindenki azt mondta hogy borzasztó, bohóc szakmák, és hogy semmire nem megyek vele. Idegenforgalom, marketing, vendéglátó ipar ilyesmik. Tényleg igaz de ezeknél jobb eddig még nem jutott sajnos eszembe és pár hét múlva központi felvételit írok utána pedig iskolát választok (ugyan azt még nem tudom, hogy).
2014. jan. 2. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!