Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnöki szakon...

Élelmiszermérnöki szakon (Corvinus egyetem), nehéz a matek, fizika?

Figyelt kérdés
Eddig mindenki le akar róla beszélni, hogy oda jelentkezzek, de engem nagyon érdekel ez a szak. A tanáraim azt mondták, hogy a matek és a fizika nagyon nehéz ott, és kb ebből áll az egész. Valaki, aki oda jár, mit gondol erről?

2014. jan. 4. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm jár oda, és mondta hogy hát tényleg kell ott tudni a dolgokat.

A matek az a legfőbb lényege az egésznek. A fizika az viszont annyira nem vészes állítása szerint de a kémiát azt baromira tudni kell.

Igaz minden mérnöki szakon kb alap dolog a matek meg a fizika. De a legtöbb ilyen mérnökin a fizikát kérik leginkább.

Itt inkább a kémia az amire rá kell gyúrni ahhoz meg kapcsolódik a matek is javarészt meg a fizikának is köze van hozzá. De a kémiát tudnod kell.

Tehát oké hogy érdekel de ott javarészt számolgatni fogtok meg olyan feladatokat adnak hogy a hajad égnek áll majd.

Egy ismerősöm is egész életében 4-5 ös tanuló volt. Érettségije is majdnem full 5 ös lett kivéve a német mert azt nagyon elrontotta. És mondta ahogy eddig jó volt matekból meg fizikából a kémia gyakorlatilag a hobbija volt de kimondott kémikusnak, vegyésznek nem mert elmenni mert félt egyes anyagoktól, őt csak elméletben érdekelte gyakorlatban nem. És mondta hogy már párszor fogja a fejét a feladatok végett.

2014. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kémiából jó vagyok, szerintem jobban is menne, ha nem olyan környezetben lennék, mint amilyenben vagyok. Matekkal sincsenek nagy gondok, a fizikában nem vagyok biztos, mert soha nem volt rendes fizikatanárom.
2014. jan. 4. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Fizika nagyon sok van, 2 félév fizika néven, egy elektrotechnika, egy méréstechnika és automatizálás, és három félév élelmiszeripari műveletek. Viszont ezeket ne úgy képzeld el, mint a középiskolás fizikát. Abból én is teljesen hülye voltam, viszont ezekből, amit már minddel végeztem, és mind 4-5 lett. Persze tanulni kellett hozzá. Matek az két félév van, az egyik analízis (deriválás, integrálás...), a másik biometria. Ezekkel sokan megszenvednek, de ha bejársz órákra, és hajlandó vagy időt áldozni a gyakorlásra, akkor ezek is teljesíthetők. Úgy összességében az egész szakon azt látom, hogy ahhoz nagyon hülyének, vagy nagyon lustának kell lenned, hogy sok tárgyból megbukj (egy-egy bukás persze sok embernek becsúszik). Én elég jól tanulok, négyes fölött van az átlagom, viszont ehhez tényleg elég sok időt rászánok, bejárok az órákra, és tanulok a zh-kra, vizsgákra. Közepes mennyiségű tanulással, és átlagos képességekkel szerintem hármas körülire simán meg lehet csinálni a tárgyakat.
2014. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Egy éve államvizsgáztam a Corvinus-on. A matekot Ormai tanárnő tanította, szerintem nagyon jól magyaráz. Nekünk még különórát is adott. Ami nekem nehéz volt az a beugró minimum kérdések (definíciók). A biometria se volt vészes.

Én azt vettem észre, hogy fizikából könnyebben átmennek a diákok mint matekból.

Ha szereted a reál tárgyakat és odaülsz akkor menni fog. Az elején nehéz amíg felveszed a ritmust.

2014. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!