Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri 4-es fizika tudással...

Megéri 4-es fizika tudással fizika szakra menni?

Figyelt kérdés
Csillagászatra szeretnék majd szakosodni, de nem tudom, hogy fizikáról vagy földtudományiról érdemesebb-e menni. A földrajz nagyon jól megy, de azt hallottam, hogy fizikáról jobb bekerülni. A fizikát is szeretem, de nem megy olyan könnyen, mint a földrajz. Ha fel is vennének, 4-es tudással is megállnám a helyem, vagy az kevés lenne a jó eredményekhez, egyáltalán bent tudnék maradni vele?

2014. jan. 4. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Közép vagy emelt szinten vagy 4-es?
2014. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Középszinten :(
2014. jan. 4. 16:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Èn ELTE földtudós vagyok, 5-ös fizikával jöttem ide, nagyon szivatós a fizika. Nem nègyjegyû meg kèplettár, hanem zhra egy számológèp lehet nálad, elôadás vizsgára pedig 70valamennyi (úgy emlèkszem) levezetèst kell benyalni, ebbôl kèrdez párat beugrónak, aztán levezetèsek stb... Nem teljesíthetetlen, de sztem nagyon szivatós. Ha a földtudon ilyen a fizika, akkor a normàl fizika szakon szerintem elèg ko.oly tud lenni. Tanulni kell ott is, nem vitás.

Fèlreèrtèsek elkerülèse vègett, a földtudomàny nem csak sima földrajz Ez termèszetföldrajz vegyítve pár reál ès szakosodási tárggyal.

Szerintem ha fizikáról szakosodsz csillagásznak, akkor elônybe leszel, de földtudról is vègig lehet vinni. De ha megnèzed a csillagász szakirány vagy mesterkèpzès tárgyait, akkor láthatod, hogy azèrt rendesen fizikás.

2014. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 glatt válasza:
100%

Hello!


Én jártam az ELTE fizikára, nem tanulmányi okból hagytam

ott, nekem az a véleményem, hogy 4-es tudás ott bőven-bőven elegendő. Csak foglalkoznod kell az anyaggal és megfelelni az elvárásoknak. A szigor, az változó, az előző hozzászóló a szigort hangsúlyozta, én viszont

voltam olyan ZH-n, ahol 160 ember a Bronstejn-ből

nézte ki a diffegyenlet képleteit, a tanár meg közben kiment:)

Szóval, 4-esen felül már nem az elméleti alkalmasságod

a szűk keresztmetszet, hanem az, hogy szorgalmas legyél.

Nyugodtan menj oda.

2014. jan. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%

Vagy válaszoltam már egy ilyen kérdésedre, vagy valaki kérdezett egy nagyon hasonlót :).

Ha csillagász akarsz lenni, akkor tényleg Fizika BSc-re menj. Persze, hogy elég a négyes fizika, csak tanulni kell az egyetemen. Viszont Fizika BSc-n lesz rendes elméleti mechanikád, statfized, kvantummechád, elektrodinamikád, még akkor is ,ha nem a fizikus modult csinálod, és ezek mind kelleni fognak az égimechanikához és az asztrofizhez. Földrajzra viszont max. akkor lesz szükséged, ha planetológiával akarsz foglalkozni majd, illetve földtudóson biztosan túl kevés a fizika (bár vannak példák arra, hogy valaki onnan ment CSillagász MSc-re és elvégezte).


"160 ember a Bronstejn-ből nézte ki a diffegyenlet képleteit, a tanár meg közben kiment:) "

Ilyesmi emlékeim nekem is vannak :)... De azért oktatója válogatja. Van 1-2 rosszindulatú tanár is, de inkább a korrektség a jellemző. Már ha tanul az ember.

2014. jan. 15. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató kommenteket, most egy kicsit megnyugodtam. :) Szeretem a föcit, de fizikára szívesebben járnék :)
2014. jan. 17. 16:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Fizika érettségi feltétel? Vagy elég az emelt matek + még valami?
2014. jan. 17. 16:20
 8/8 Szecsői Tibor ***** válasza:
88%
Azt hiszem, hogy hivatalosan nem követelik meg a fizika érettségit Fizika BSc-n, de magadnak teszel jót, ha érettségizel belőle. Matek emelt meg szintén jó, ha van (szintén magadnak), de az sem követelmény, nem szoktak magasak lenni a ponthatárok.
2014. jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!