Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem sok matematika és fizika...

Nem sok matematika és fizika tudással, egy év alatt miből tudnék felkészülni, egy műszaki területű szakhoz?

Figyelt kérdés
2010. szept. 7. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Érettségi, vizsga, vagy milyen kategóriájú anyagrész érdekel? Én matekot tanítok, ezért sok anyagom is van, ha írsz privit, akkor a részleteket megbeszélhetjük.

felteteles@citromail.hu

2010. szept. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Érettségim van. Olyan könyv érdekel amiből magamtól is megértem a könyvből vagyis tudok tanulni belőle, megértésben tesóm tud segíteni, mert matematikus.
2010. szept. 7. 10:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért nem ő ajánl akkor neked könyvet? o.O
2010. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, hogy a műszaki területű szak konkrétan mi.

Fizikából jó alaptudást ad a következő könyv:


Simon Béla: Fizika középfokon. (2 kötet)

A szintje középiskolai szint, szerkezete vázlatos, de véleményem szerint sokszorta jobb mint a fizika középiskolai tankönyvek.


Egy fokkal magasabb szint:


Holics László: Fizika (2 kötet)


Az előbb említettnél egy fokkal magasabb szintű, annak idején jó felvételi segitség volt az egyetemen.


Egyetemi alapképzéshez:


Általános Fizika: 4 kötet, fejezetenként más más szerző.


Feladatmegoldáshoz jó példatár (középiskolai szinten): Dér-Radnai_soós féle példatár.

2010. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
O.o tesóm is ajánl, de ezeket a középiskolai szintűeket annyira nem ismeri o.O O_o
2010. szept. 7. 18:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Esetleg még tudom ajánlani Szalai Béla: Fizika könyvet. Ezt legfeljebb ismerőstől, vagy antikváriumba találod meg. Még a 60-as években adták ki, barna szinű műbőr kötése van.

Megértés, és gyakorlatiasság szempontjából ez elég jó.

2010. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fizika 11-12 (Mozaik)

a 4 éves fizika tananyag összefoglalóan van benne, emelt szinttel kiegészítve érettségizők számára.

matematikából a középiskolás tananyag nem nagy durranás. sin, cos tétel, szögfüggvények, geometria, koordináta geometria kellhet. integrálás, deriválás már nem szakközepes tananyag, de 2-3 óra alatt meg lehet tanulni a minimumot. a többit meg úgyis megtanítják matek előadáson.

Villamos szakmákhoz Kovács Csongor Elektronika könyv (3 félévnyi elektronikát abból tanultunk)

2010. szept. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi

integrálásból írtam egy 82%-os zh-t a bmf-en, de az ilyen gyógymatek volt

2010. szept. 15. 15:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Én pl. a mozaikos könyvet direkt nem írtam. Véleményem szerint az úgy selejt, ahogy van. Mindenre jó, csak tanuláshoz és gyakorláshoz nem.


Az integráláshoz, egyébként alapszinten igen jó a Bárczy Barnabás féle Bólyai könyv.

2010. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Deriváláshoz tesóm, a " Mi a matematikai analizís"-t ajánlotta.
2010. szept. 15. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!