Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika vagy földtudományi bsc?

Fizika vagy földtudományi bsc?

Figyelt kérdés
Csillagász szeretnék lenni. Azt hallottam, hogy fizikáról jobb szakosodni, mint földtudományiról. A fizikát is nagyon szeretem, de az alapok (középsulis tananyag) 4-es szinten megy. Ha több időt szánnék rá lehet, hogy jobban menne, de a lényeg az, hogy nem vagyok fizika zseni. A földrajz viszont jól megy, az előrehozott közép érettségim 96%-os lett, jövőre csinálom az emeltet. Jövőre lesz egy emelt matekom is. (Remélem, hogy jól fog sikerülni.) Most az OKTV 2. fordulójára készülök. Mindegy, nem lényeges, :D csak azt akartam ebből kihozni, hogy ha egy 4-es alaptudással fel is vesznek a fizika bsc-re, akkor az menni fog-e olyan jól, mint az erős 5-ös alaptudással a földtudományi? Szakosodáskor nem leszek hátrányban a fizikusoktól?

2014. jan. 5. 13:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha nagyon jól teljesítek a csillagászaton, akkor van rá esélyem, lehetőségem, hogy egy külföldi egyetemhez, kutatóintézethez kijussak? Úgy hallottam, hogy Magyarországon csak 1-2 ember tud elhelyezkedni.
2014. jan. 5. 13:28
 2/5 anonim ***** válasza:
menj inkább szabad bölcsésznek
2014. jan. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na persze... Utálom a humán tárgyakat. :)
2014. jan. 7. 18:55
 4/5 Szecsői Tibor ***** válasza:

Egyértelműen Fizika BSc. Az első két éved nehezebb lesz jóval, az MSc utána viszont könnyebb :). Földtudományin nincs pl. kvantummechanika, statisztikus fizika, elektrodinamika külön, és ezek nélkül az asztrofizika jóval nehezebb lesz. Földrajzra meg semmi szükséged nem lesz, hacsak nem planetológiával szeretnél foglalkozni :). Talán ebben az egy esetben lehet jó a földtudományi, de amiatt, hogy sok tárgyat amúgy is meg kell csinálnod, amik fizikára épülnek, még így is a Fizika BSc-t javasolnám.

Viszont a 4-es középsulis fizikára még most kezdj el gyúrni. Nem akarom túlmisztifikálni a dolgot, persze, felvesznek fizikára azzal is (alacsony a ponthatár, ám az emberek felét kiszórják egy félév alatt :)), ha megvan a pontod, és simán lehetsz jó, de azért feküdj rá még a fizikára kicsit. Viszont ha matekból jó vagy, akkor deriválni, integrálni könnyen meg fogsz tudni tanulni még a középiskola alatt, ezt feltétlen tedd meg, nagy könnyebbség lesz ez is az első 1-2 félévben. Nem nagy kaland (lehet, hogy már tudsz is) :).

Az #1-es posztodra reagálva: persze, hogy van esélyed kijutni külföldre, és még csak nem is a jegyek lesznek a legfontosabbak. Az, ha van 1-2 referált cikked, legalább annyit tud nyomni a latba. De ez nagyon sok minden függvénye (mivel fogsz foglalkozni pontosan, kikkel fogsz együtt dolgozni, esetleges ajánlások, stb.). Nos, az valamennyire igaz, hogy nem sok hely van évente, de az megint csak sok mindentől függ :). Szóval, amit tanácsolni tudok, hogy ha ez érdekel (egy kevés fanatizmus nem árt), vágj bele, ha jó eredményekkel zársz, lesz helyed valahol.

Ha lesz még kérdésed, igyekszem válaszolni, ha tudok.

2014. jan. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az alapos választ. :) Most egy kicsit jobban érzem magam, hogy valaki megerősített benne, hogy ha gyúrok fizikára, akkor még mehet jobban is. Igazából szerintem a szorgalmammal van baj, mert a csillagászat része és az elméleti fizika könnyen belemászik a fejembe (persze a képletekkel és egyenletekkel való leírását nem tudom), de megértem, viszont a mechanikára vagy az elektronikára nem vagyok annyira fogékony. Ami pedig a fanatizmust illeti, van belőle bőven :D.
2014. jan. 10. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!