Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elte fizika szak gyenge matekkal?

JanuarJanuar kérdése:

Elte fizika szak gyenge matekkal?

Figyelt kérdés
Szeretnék fizika szakra menni,de matekból csak középszinten 3as lett az érettségim. Fizikából emelt 4sem van. Matek azért lett ilyen mert sose volt kedvem igazán tanulni..de ha komolyan ráfekszem szerintem menne. Szerintetek így felvennének vagy a matek 3as miatt esélytelen? Ezen kívül van egy biosz közép 4sem is. Magyarból is jó vagyok. Ha fizikára nem vennének fel,bár az az álmom,akkor mit ajánlotok ? Hova jelentkezzek? Csillagászat lenne a végcél...Köszi
2014. jan. 12. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:

A matek az elég fontos, szóval tényleg csak akkor menj, ha tudnád körülbelül 100-szor olyan intenzíven tanulni, mint középsuliban tetted.


Másrészt a csillagászatról azt kell tudni, hogy kihalásos szakma, telített. Hogy csillagász legyél ahhoz az kell, hogy egy hivatásos csillagász nyugdíjba menjen, és te a helyére állhass.


Harmadrészt azt is érdemes átgondolnod, hogy a csillagászat úgy érdekel, hogy csillagokat szeretnél nézegetni, és szép képeket látni a saját távcsöveden keresztül, vagy részecskefizikát és kozmológiát akarsz kutatni. Előbbi esetben inkább azt javaslom, hogy csatlakozz valami amatőr csillagász társulathoz, és hobbi szinten csináld (ahhoz olyan sok matek se kell), mellette meg lehet valami más állásod.

2014. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem csak nézegetni szeretném :D Elméleti fizika jön be nagyon. Kozmológia is nagyon érdekel. x.x Csak ugye szeretnék majd elhelyezkedni is vele...
2014. jan. 12. 20:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Fizikával, ha elvégzed, jó eséllyel el tudsz helyezkedni. Csak csillagászként kevés eséllyel.


A felvételt nem tudom… 350 pont már elég szokott lenni. Inkább százalékokat írhattál volna…

Matek közép 3-as az mondjuk 50%, Fizika emelt 4-es az mondjuk 52%, biosz közép négyes az 70%.


Mit lehet ebből… A matek érettségi sajnos mindenképpen számít, ha jól emlékszem.

Matek + fizika: az legalább 2*(50 + 52) + 50 = 254 pont,

matek + biosz: az legalább 2*(50 + 70) = 220 pont…


Sajnos az sem tűnik valószínűnek, hogy felvegyenek.


Az a legbiztosabb, ha megnézed felvi.hu-n.

2014. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó,de ehhez még jön a középsulis eredmények meg az érettségi átlagból + a nyelvvizsga. Úgy már nem annyira kevés,vagy igen ? :S
2014. jan. 12. 20:54
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Írd be ide. Ha 4-es 5-öseid vannak, akkor az sokat dobhat rajta, mint ahogy a nyelvvizsga is.


Ha 360 pontnál többet ad ki, akkor nagyjából megnyugodhatsz. 320 alatt nagyon gáz.

2014. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. jan. 12. 21:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát én csak egyet mondok neked. Nekem ötösöm volt matekból, heti 7-8 órában tanultam a gimiben, mai emelt szintnek megfelelően felvételiztem, aztán elvégeztem egy mat-fiz szakot és mellette a csillagászatot, és amikor ötödévben(!) a kozmológiára került a sor, csak kapkodtam a fejemet, olyan kőkemény matematika volt benne!


Nem akarlak elkeseríteni, de jobb, ha most mondja meg neked valaki, hogy gondolkozzál reálisabban.

2014. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ok :D Max megnézem miket is kellene tanulni és akkor látni fogom ténylegesen. Köszi ! :D
2014. jan. 12. 21:47
 9/10 anonim válasza:
#7-es, Te aztán kemény vagy. Csak egy embert ismerek, aki hasonló hozzád. Ő a jogi egyetem mellett végezte el a töri és a magyar szakot is. Nem értem, hogy vagytok képesek ekkora teljesítményre. :)
2014. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm. :-) Bár itt éppen azt írtam le, hogy nem voltam elég kemény a kozmológiához. De az tényleg nem a hétköznapi emberek sportja...
2014. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!