Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék megtanulni zongorázni?

Szeretnék megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés

Mint azt fent írtam szeretnék megtanulni zongorázni, de rengeteg bizonytalanság van bennem:

-15 Évesen nem vagyok túl öreg hozzá?

-Nem tudom van-e tehetségem a dologhoz,de ha van kitartásom meg tudom csinálni?

-Illetve 3 év alatt milyen szinten tudnék játszani mert egyetem mellett nem biztos, hogy össze fog jönni, utána csinálnám tovább.

A célom, hogy kottáról bármit(legtöbb zenét) le tudjak játszani.Lehetséges ez?



2014. jan. 13. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Nincs késő 15 évesen elkezdeni, ez butaság!

2. Figyelj, beiratkozol, úgy is az alapoknál fogjátok kezdeni, simán megtudod tanulni, nem is bonyolult annyira mint a hegedű. Ha van kitartásod persze, hogy megtudod csinálni!

3. Ez függ attól, hogy mennyit gyakorolsz, mennyire figyelsz az órákon, és mennyire vagy kitartó.

Nyilván kell venned otthonra egy zongorát, vagy szintetizátort, hogy tudj készülni órákra, és az egyetemi időkben hétvégente tudsz gyakorolni.

4. Lehetséges, mondom, ha gyakorolsz, és nem adod fel, minden lehetséges!


Megjegyezném, tudom milyen ez az egyetem vs. zene dolog. Szintén 15 vagyok, mindjárt 16, 7 éve hegedülök, és 4 éve gitározok. A helyzet az, hogy 3 év múlva fősuli, de a hegedűt nem akarom feladni. Anya azt mondta, hogy mivel vannak napok, amikor talán 1-2 óra van (mivel ismerősöm is így van), így akkor hazajöhetek órákra. Na igen, ez mind jó, szép, megoldható. DE! Sajnos a koli, és a fősuli miatt, a zenesuli már nem fér bele anyagilag. Egyenlőre, de hát talán nem kell majd feladnom.

Figyelj, a lényeg, hogy legalább kezd el! Ha nem tetszik, akkor majd abba hagyod. De ha soha nem kezded el, akkor nem is fogod megtudni milyen.

2014. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huh ennek nagyon örülökk. Sokat segítettél Köszi!!
2014. jan. 13. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!