Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Zongorázni mennyi idő alatt...

Zongorázni mennyi idő alatt tudok megtanulni?

Figyelt kérdés
De 36 éves vagyok, most kezdeném, kottázni nem tudok egy kicsit se, eddig csak énekeltem, tehát ahhoz van érzékem, most viszont szeretnék is és meg is kellene tanulnom. Szabadidőm van. Teljes erőbedobással mennnyi idő alatt lehetséges?
2009. aug. 3. 23:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit értesz az alatt, hogy "tudsz zongorázni". Elég, ha te élvezed, vagy azt szeretnéd, ha másoknak is élvezetet nyújtana a játékod?
2009. aug. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Én napi 5-6 órát jártam zongorázni, 7 éves koromtól 15 éves koromig, és kb. 9-10 évesen már mindent tudtam játszani kottából. Viszont én még egyszer nem csinálnám az biztos, rendesen leszívta az agyam, hobbiént jó, meg max napi 1 órára de többet nem
2009. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
ksözi, de profi szinten kellene, és persze kotta nélkül
2009. aug. 3. 23:21
 4/24 anonim ***** válasza:

Egy ismeretlen számot kotta nélkül hogy akarsz lejátszani?:D

Második voltam

2009. aug. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Kedves második:

Ez a "9-10 évesen már mindent le tudtam játszani kottából" ugye költői túlzás? El tudom képzelni, ahogy magabiztosan csapdostad Liszt Rapszódiáit vagy mondjuk Rachmanyinov zongoraversenyét. Az "el tudtam játszani a Csön csön gyűrűt" nem a "mindent" kategóriába tartozik.:)

2009. aug. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%
Törődj bele, hogy 36 évesen elkezdve már sosem lesz belőled profi. Ahhoz évtizedek kellenek, és a megfelelő mozgáskordináció kialakulásához kicsi korban kell elkezdeni. De a saját szórakoztatásodra még megtanulhatsz valamilyen szinten.
2009. aug. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
természetesen általam ismert számot akarok lejátszani
2009. aug. 3. 23:29
 8/24 anonim ***** válasza:
Akkor már csak azon múlik, mik azok az általad ismert számok. Valami könnyűzene dudabasszussal, vagy Brahms Intermezzói?
2009. aug. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Kedves negyedik:

Azért Rachmaninov összes zongoraversenyét nem tudtam lejátszani persze.. de nagyobb részletek mentek belőle:D

2009. aug. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

könnyűzene igen, de azért ne nézzük ezt le mert nem Mozart .... koránt sem olyan könnyű számok.

Popsztár vagyok, d eeddig csak énekeltem, most már zongorázni is szeretnék, erről van szó. És a zene is inkább olyan rockosabb pop.

2009. aug. 3. 23:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!