Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia, kémia érettség...

Emelt biológia, kémia érettségi? Gimibe jelentkezés?

Figyelt kérdés
Holnap fogok felvételizni és majdnem mindennel képben vagyok, de egy valami még érdekelne és sehol nem találok rá választ. Állatorvos szeretnék lenni és ehhez le kell érettségizni emelt bioszból és kémiából. Győrbe, a Révai Gimiben van külön biosz- kémia, de mi van, ha oda nem vesznek fel és pl. a Kazinczyban nincs ilyen lehetőség? Úgy is lehet érettségizni emelt biológiából, kémiából?

2014. jan. 17. 16:52
 1/4 reptoid ***** válasza:

Persze. Nem számít a jelentkezésnél, hogy milyen osztályba jártál, hogyan és mennyi ideig tanultad.


Én töriből emelteztem úgy, hogy nem jártam se fakultációra, és még a tanáromnak se szóltam róla. Aztán az írásbelik után hívott fel, hogy baj van, nem leli a dolgozatomat :S :D Hát mondom, mert lehet nem ő fogja kijavítani, mint a többi középszintűt :D

2014. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem csak akkor lehet emelt szinten érettségizni valamiből, hogyha olyan tagozatra jártál. A sima, tagozat nélküli gimnáziumokban is van ilyesmire lehetőség, általában az utolsó két évre kell fakultációt választani, amikor emelt óraszámban tanulsz bizonyos tárgyakat. Én tagozat nélküli gimnáziumba jártam, mégis két tárgyból tettem emeltet, és nagyon sok osztálytársam tett biosz-kémiából, és mentek utána orvosira. :)
2014. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, kazinczys vagyok, és bár nálunk tényleg nincs kémia-bioszos osztály, de nagyon sokan választják ezeket a faktokat, jók a felkészítő tanárok, simán meg lehet csinálni a 2 emelt szintűt itt is :)
2014. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
én is most felvételiztem a révaiba ugyanerre a szakra. Én a kazinczyból azért megyek el, mert nagyon rossz az osztályközösség és a tanárok buták, de nagyon. Ha engem kérdezel semmiképpen se menj a kazinczyba. A legrosszabb suli, mert pont ahova te mész, ott lesznek a tanar gyerekek. A révai sokat tud segiteni az emelt tantagyakkal es a laborral.
2014. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!