Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik iskolát válasszam?...

Melyik iskolát válasszam? Nagyon fontos döntés lesz ez.

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok a felsőoktatást illetően. Én egy nagyon nehezen alkalmazkodó, saját kis világában élő lány vagyok. Mióta élek levelezős szeretnék lenni, mert akkor nem kell elszakadnom az otthontól, a családtól, élhetem a megszokott életem ugyanolyan könnyen, ahogyan azt most teszem, sőt még könnyebben. De egy pár napja már nagyon hajlok a Debreceni egyetem nappalira, mert Debrecennek egy külön története is van számomra... mivel van ott valaki, aki nagyon fontos, és vele többet tudnék így találkozni. De kolis semmiképpen nem lennék, mert az óra kattogásától sem tudok aludni, nemhogy a nagy zajoktól. Kényességnek tűnik, de nekem mindig voltak problémáim az alvással, és végre örülök, hogy normálisan el tudok aludni, még ha csend is kell hozzá.

Szóval teljesen kétségbeesett vagyok. Nappali vagy levelező? Vállaljam a merészséget, vagy inkább maradjak a megszokottnál? Nagyon nagy segítségre van szükségem. MINDENKI VÉLEMÉNYE SZÁMÍT!


2014. jan. 27. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nappali. Levelezőn magadnak kellene fizetned a TB-t, vagy dolgozni mellette. Nem a kortársaiddal lennél, hanem jóval idősebbekkel, akiknek már teljesen más problémáik, életfelfogásuk van mint most neked. Nappalin sok új embert megismerhetsz, rengeteg tapasztalattal gazdagodhatsz. Hidd el, sokkal jobb most kihívások elé állítanod és megvívni azokat, mint később. Előbb-utóbb úgy is ki kell valamennyire merészkedned a csigaházadból, és egy ilyen környezetben sokkal könnyebb ezt megvívni, mint később a pl. a munkahelyen. :) Az egyetemi évek pedig nagyszerűek.

Szerintem inkább magadért tedd meg ezt a lépést, mint valaki másért, de ha ez kell hozzá, úgy is jó...

Nem tudsz bejárós lenni vagy albérletbe menni? Akkor nyugodtabban aludhatnál.

2014. jan. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A kérdés az, hogy mi a fő oka annak, hogy nem akarsz elköltözni otthonról.

Mikor elkezdtem olvasni a kérdésed, olyan volt mintha én írtam volna..

Én tavaly jelentkeztem egyetemre, fel is vettek, és nekem is nagy gondot okozott az elköltözés (pláne kollégiumba) pár éjszakát eltöltöttem ott, de a folytonos ajtócsapkodás, üvöltözés, plusz a pici, lepusztult szoba ahol 3an nyomorogtunk nekem nagyon betett.. és most ha ezt olyanok olvassák akik kellő spontaneitással rendelkeznek, biztos megvetnek majd, de én is vállalom, hogy ezen a téren nagyon kényes vagyok, én sem bírom az olyan környezetet... az az egész lényemre kihat, a hangulatomra, az érzéseimre.. stb.

Én ott is hagytam ezt az egyetemet, igaz nem ez okból hanem mert nem tetszett maga a suli sem, a környezet sem, a szak sem.

Azt tudom neked mondani, hogy mindegy ki mit javasol, csak aszerint dönts, hogy te mit érzel! Ha úgy érzed képes vagy elmenni otthonról és évekig úgy élni, hogy néha hétvégente jársz haza, ott a kollégiumban, vagy a sulitársaiddal a sok buli, szesz, tanulás... (ami persze a legtöbb embernek hatalmas élmény és boldogság)

De nem kell megvetned magad ha te nem vagy ilyen, ha nem vágysz ilyesmire...

Viszont ha ott, Debrecenben van neked egy olyan suli, amit ha elvégzel úgy érzed megvalósíthatod önmagad, boldog lehetsz, sikeres, és úgy érzed érdemes ezért évekig úgy élned ami számodra talán nem a legkényelmesebb, akkor vágj bele, mert tudod, otthon nem várnak csodák... ki kell lépned a komfortzónádból ahhoz, hogy az életed beinduljon.

Én még mindig azt mondom, hogy az alapján dönts, hogy hogyan bírnád, mennyire vagy érzékeny lélek, mennyire vagy gyenge lelkileg, mennyit számít egy nehéz nap után a szüleid, rokonaid, barátaid társasága és az otthonod...

És, hogy mire cserélnéd ezt a kényelmet, egy olyan hivatásra, amit csak úgy elvégzel mert jól megélsz majd belőle, de különösebben nem élvezed, vagy valami olyanra ami a szenvedélyed?!

2014. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, tényleg nagyon számít most bármilyen tanács. Igen, egyébként ezt hallom a legtöbbször, hogy meg kell lépnem, mert könnyen elszakadhatok a társasági élettől, vagyis hát ugye majdnem hogy teljesen alszakadok tőle... egész héten itthol vagyok, aztán jön a hétvége, és kimozdulni sincs kedvem: ez a levelező nagy veszélye. Amellett a nappalin választható szak sokkal közelebb is áll hozzám, de sajnálatos tény, hogy 80%ban egy személy miatt mennék csak, nem magam miatt. De ezelőtt 100%ban miatta mentem volna, tehát már 20%ot magamnak írhatok:D Nem akarok matematikázni, de kezdem felfogni, hogy jobb jövőm lehetne ha nappalira mennék. Az elszakadásról... hát nehéz. Szinte majdnem hogy lehetetlen számomra. A két napos kirándulásokon mindig sírva aludtam el... persze meg lehet szokni. És egy albérletben pl. nem 30an lennénk... sokkal nyugodtabb gondolom. Megszoknám az önállóságot...remélem. Nehezen engedem el a gyermekkoromat, pedig..bőven itt lenne az ideje.
2014. jan. 29. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen távol laksz Debrecentől? Mert, ha nem olyan vészes, még bejárós is tudsz lenni, de, ha mégsem, akkor az albérletet javaslom neked, amennyiben tudjátok fizetni. Valóban jobb most vmelyest elszakadni otthonról és szembesülni sok új jó és esetleg rossz dologgal is, mint akkor, ha már dolgozol, mert így sokkal több tapasztalatot gyűjthetsz, amik sokat segíthetnek, hogy később a munkahelyen, az életben megálld a helyed. Az sem utolsó szempont, hogy neked a nappalis képzés jobban tetszik és te is könnyebben szoksz bele egy olyan munkába és ezáltal egy életvitelbe később, ami alapból jobban vonz téged. Szóval ezek alapján én is a nappali képzésre szavazok, sok sikert! :)
2014. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és a jókívánságokat!:) 100 km-re lakok Debrecentől, épp ezért a bejárás nem igazán lenne megoldható...:) Igen, egyre inkább érzem, hogy ott a helyem, ha nem is 5 évig, de 1 évig biztosan!! :) Aztán lehet megszeretem:)
2014. júl. 28. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!