Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikori jövedelmem számít GYED...

Mikori jövedelmem számít GYED számításakor?

Figyelt kérdés
Ha 2013-ban szülök, akkor a 2012. január-december közötti jövedelmem számít, vagy közvetlen a szülés előtti 1 év jövedelme (pl. 2012. május-2013. május)?
2012. okt. 25. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Regen ugy volt, hogy a szules elotti ket evet szamitottak alapul.

A bejelentett netto bered 75% -ara szamithatsz/ho korulbelul.

2012. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Esetleg ez is segithet:


[link]


[link]

2012. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem azért lenne fontos ezt tudnom, mert szeptember óta csak 6 órában dolgozom, és ha az idei teljes év számít, akkor nagyobb az átlag nettó bérem. Ha viszont a szülés napjától visszaszámolva 1 éve, akkor értelemszerűen jóval kevesebb. :-( Nem vagyok még sajnos kismama, de nagyon szeretnék.
2012. okt. 25. 22:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ,mikor szülsz. Ha 2013 június 30-g megszületik a baba,akkor december 30-ig megigényled a gyedet,tehát a 2012-es év számít. Ha viszont a gyed igénylése 2014-re esik,akkor a 2013-as év fog számítani!

Mikorra várod a babát?

2012. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*30-ig,bocsi elírtam :)


És az egész évi jövedelem átlagát veszik figyelembe!

2012. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, most látom,hogy még nem vagy kismama.

Akkor pedig biztos,hogy a 2013-as év számít a gyedbe,hiszen ha most esel teherbe,akkor is augusztusi baba lesz,tehát a gyedet 2014 februárjában igényled meg. Az előző év számít,tehát a 2013. Az összes jövedelmed elosztják a ledolgozott napok számával és abból számolnak egy brutto gyedet/hó.

2012. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Pont erre voltam kíváncsi. Sajnos akkor ez rossz hír. :-( Ördögi körbe kerültem. Amíg 8 órás voltam nem jött a baba, aztán hirtelen levettek 6 órába. Ezzel jól keresztül húzták a számításaimat. Most meg hogy menjek új munkahelyre, ha egyszer babát szeretnénk. 30 éves vagyok, nem szeretnék már éveket várni... :-(
2012. okt. 26. 12:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Figyelj,én elhiszem,hogy sokat számít a pénz,de ne mondj le a babáról,ne told el az időpontot ezért. Bármi történhet és később megbánhatod,hogy miért nem most.


Nincs tökéletes alkalom! Én drukkolok!

2012. okt. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valahogy én is így vagyok ezzel. Azt a pár ezer forint mínuszt majdcsak túléljük valahogy.
2012. okt. 26. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!