Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan értékesítéskor, a...

Ingatlan értékesítéskor, a fizetendő adó számításakor, milyen költségek lehetnek csökkentő tényezők?

Figyelt kérdés

2006-ban vettük és 2010-ben akarjuk eladni a lakásunkat. 7M-ért vettük és 8,5M-ért akarjuk eladni, szóval nincs meg az 5 év és többért akarjuk eladni, mint amennyiért vettük.

Az alábbiakról van számlám:

Az ügyvédi díj,

A vagyonszerzési illeték,

A Földhivatali tul.lap-ról a számla,

Ha felújítottuk a lakás és a parkettáról megtalálom a számlát, azt fel tudom-e használni?


2010. jan. 23. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Csökkentő tételek:

- amennyiért vettétek

- szerzéssel kapcsolatos igazolt költségek

- értéknövelő beruházások, számlával

2010. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


"Szerzéskor érvényesített lakásszerzési kedvezmény alapja"


Ez mit jelent? Az előző lakás ...?

2010. jan. 23. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, esetleg próbáld meg itt:

[link]

2010. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezt néztem először, de itt nem tér ki rá. Ma felhívtam az apeh-ot és sajnos mostmár tudom, hogy mit kell beírni és így jóval több adó kellene fizetnünk, ha az 5 évet nem várjuk meg. 100E hetett 250E Ft-ot.
2010. jan. 25. 16:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!