Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 16 éves, lány vagyok, gimnazis...

16 éves, lány vagyok, gimnazista 10. -es. Abba szeretném hagyni a sulit. A többi lent.!?

Figyelt kérdés
Elegem van a tanulásból az elvárásokból...abba szeretném hagyni az iskolát,de ez nem ilyen könnyű,mint ahogy leírom...vannak ezek az OKJ-s képzések,viszont nagyon drágák 80000 ft-tól kezdődnek az árak...meg valahová csak akkor lehet jelentkezni ha 18.életévemet betöltöttem..Van valaki aki esetleg abbahagyta az iskolát?Mit kezdett utána az életével?Vagy valami tanácsot tudna adni?

2014. febr. 3. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban érettségi nélkül semmit sem lehet kezdeni. Ha csak takarítónő vagy bolti eladó akarsz lenni, ahhoz is kell éretségi. Meg a legtöbb OKJ-s képzéshez is. Vagy élsz a testedből, ott nem nézik a végzettséget
2014. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
JA hát elvárják hogy 20 évig tanuljon az ember és még sokan diplomások közül is az utcán kötnek ki,szép..mondhatom..nyilván nem a testemből akarok élni,nem ez az életcélom...bezzeg egyes híres emberek,énekesek simán elboldogulnak 8 általánossal..lásd:Tóth Gabi,csak mert ők kaptak egy + hangi adottságot az Istentől..
2014. febr. 3. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen..ha kapsz valami extra adottságot, akkor megteheted hogy nem tanulsz tovább..de azért Tót Gabi is leérettségizett!

Egyébként az okj képzések lehetnek ingyenesek.

A kulcs az ingyenességnek, hogy iskolarendszerű okj képzést kell választani (tanfolyami rendszerű amit te nézel, az senkinek sem ingyenes, mert nem támogatja az állam)

Viszont az okj képzés is iskola, tehát annyi a különbség a mostani gimihez képest, hogy szaktárgyakat tanulsz. Szóval tanulás nélkül nem úszod meg..

Eleged van a tanulásból és elvárásokból?

OKJ képzésben is kell tanulni és lesznek elvárások.

Munkahelyeden na ott nem tanulsz, max. betanulsz az elején, de elvárások azok lesznek bőven, sőt amikor dolgozol akkor lesznek veled szemben elvárások csak igazán. ez az élet..sőt elárulom, minél alacsonyabba végzettség amivel dolgozol, annál sz@r@bb a munkahelyeden. Ha egy suliban macerás..akkor nem tudom mi lesz veled egy munkahelyen.

De tanács..szedd össze magad..érettségi az alap manapság mindenhez.

2014. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. febr. 4. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!