Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű kémia érettségire...

Emelt szintű kémia érettségire miből és hogyan készüljek?

Figyelt kérdés
2014. febr. 9. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Fhúú az szép. Hát hogyan? Vannak olyan természeti erők hogy "tételek". Általában azokat ki kell dolgozni (ha csak nem kapod meg egy felsőbb évestől) és meg kell tanulni.
2014. febr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ahan, ez igazán hasznos válasz volt.... :-)
2014. febr. 9. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is lázasan készülök az emelt kémiára. :) Ezeket a könyveket tudom számodra ajánlani:


Elmélet:

Mozaik Tankönyvkiadó: A természetről tizenéveseknek sorozat Kémia 9; Kémia 10; Kémia 11-12 (3 db könyv).


Számítási feladatok:

Villányi Attila: Ötösöm lesz kémiából (Műszaki Kiadó)


Véleményem szerint a felkészüléshez nélkülözhetetlen a magántanári segítség, tehát heti 1-2 óra külön foglalkozásra is szükség van. Némi matematikai készség sem árt, de azért nem kell megijedni (logaritmus, másodfokú egyenlet). Plusz a kísérletek demonstrálásához is szükséges a tanári segítség.


És ne feledd: Gyakorolni, gyakorolni, számolni, számolni!


Remélem ezzel segítettem. Sok sikert és kitartást kívánok a felkészüléshez! :)

2014. márc. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ! :)

3 éve tettem egy középszintű érettségi vizsgát, akkor is ezekből a könyvekből készültem, viszont olyan problémám lenne, hogy nem tudom, hogy az Ötösöm lesz kémiából című könyvből melyik feladatok kellenek? :S

Csak az I. és a III. fejezet? Vagy a II.-ból is kellenek feladatok?

2014. márc. 25. 22:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindegyik fejezetből oldogatok. De nekem a tanárom jelöli ki a megoldandó feladatokat. Sok egyetemi szintű feladat is becsúszik itt-ott. Viszont gyakorlásnak az is jó. :D
2014. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!