Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hülyeség lenne ezt megpróbálnom?

Hülyeség lenne ezt megpróbálnom?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Arra gondoltam, kihagyok 1 évet a suliból, bejelentkezek a munkanélkülibe és dolgozok 1 évet, ezzel ki is pihenem magam, meg még pénzt is gyűjtök. Egyébként jövőre tenném le az érettségit.
2009. dec. 8. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Végezd el a sulit közbe vállalj diák mukát, tanulsz és még pénzt is keresel, ha elvégezted a sulit utána keress munkát ami állandó.
2009. dec. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*munka elírtam
2009. dec. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de munka mellett nem tudnék tanulni, és azt akarom hogy jól sikerüljön az érettségi, és már blee is fáradtam a tanulásba. Jó ötletnek tűnt.
2009. dec. 8. 17:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Mond 17 évesen te milyen munkanélküli segélyt akarsz igényelni???Hisz 18 éves korig TANKÖTELES VAGY!!

Fejezz be a sulit,és utána menj dolgozni...

2009. dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszed olyan könnyű munkát találni? nekem már fél éve nincsen, hiába keresek, van érettségim, és szakmám is, így sem kellek sehová, mert pályakezdő vagyok, akkor így téged hova vennének föl???Sem szakmád, sem érettségid! Így nem vesznek föl sehová, arról meg már más írt, hogy tanköteles vagy!Csináld csak meg az érettségit, anélkül semmit nem érsz, ez a minimum.Így a munkaügyiben sem fognak veled semmit kezdeni, mert nincsen semmid, csak 8általánosod, ellátást nem kapsz, mert nem dolgoztál még.Szóval, igen, nagy hülyeség lenne, mert csak otthon ülnél úgy is.

22l

2009. dec. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
most májusban betöltöm a 18-at, jövőre már nem lennék tanköteles. Akkor gondoltam abbahagyni. És ha már meglesz az érettségim utána már foglalkoznának velem a munkaügyben?
2009. dec. 8. 17:51
 7/10 anonim ***** válasza:
még érettségivel sem nagyon foglalkoznának veled.
2009. dec. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
akkor ha lesz érettségim és szakmám és úgy nem találok semmit csak akkor foglalkoznak velem?? mekkora....
2009. dec. 8. 18:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, felvesznek az adatbázisba, ezzel ki is merült a veled való foglalkozás...

Azt mondják, hogy majd szólnak, ha lesz valami, hát erre szerintem fölösleges várni, mert nem fognak szólni, mert annyira nincsen munka, így önállóan keresgélsz a neten, meg ahol tudsz.Ha nem találsz nincsen.Ha találsz beküldesz életrajzot, ahonnan az estek 80%-ában visszajelzést sem kapsz.A maradék 20%-ról visszaszólnak, hogy köszönjük , de nem, vagy behívnak, és lesz állásinterjúd.Ezek után még nagyon parányi az esélyed rá, hogy felvesznek, mert még mindig valószínűbb az a válasz, hogy NEM.

Nos, ez az én tapasztalatom :(

22l

2009. dec. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Viszont munkaügyin keresztül elvégezhetsz különböző képzéseket, azokért viszont fizetnek, de ennek utána kell érdeklődni, de mondom, csak is érettségi után!

22l

2009. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!