Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb? . Közgáz vahy...

Melyik a jobb? . Közgáz vahy orvosi egyetem?!

Figyelt kérdés
Ha esetleg valaki a közgázra vahy az orvosira jár tudna mondani pozitivumokat/negativumokat a szakrol???
2014. febr. 18. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi:

Pozitívumok:

- értékes diploma, amire mindig szükség lesz

- előrelépési lehetőség

Negatívum:

- baromi drága (államin is)

- baromi sok tanulás

- Magyarországon szinte nulla megbecsülés

- Magyarországon borzalmasan szar fizetés borzalmasan sok munkáért

2014. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Közgáz (szakot nem írtál - esetemben kereskedelem és marketing):


Pozitívum:


-alacsony workload, így sok lehetőség diákszervezeti tevékenységre, nyelvtanulásra, gyakornoki munkákra. párhuzamosan is végezhetsz másik szakot

-jó eséllyel helyezkedsz el multiknál, ahol valószínűleg kihajtják a beledet is, de többnyire azért megfizetnek és van előrelépési, tanulási lehetőség

-rengeteg társasági esemény, extrovertált embereknek az egyik legjobb pálya. nagy a hangsúly az interperszonális készségeken "szakmailag" is - prezentációk, csapatmunka (nekem ettől hányingerem van, de én nagyon introvertált vagyok.)

-könnyen válthatsz szakokon belül, mert alapképzésen elég hasonló dolgokat tanulnak.

-BCE-n szinte biztos, hogy eljutsz a diplomáig, ha bekerülsz és nem vagy teljesen sík.

-jobban rálátsz a kapitalizmus működésére, megérted a piac logikáját, eszközeit. alapvetően ez a tudás szerintem mindig hasznos (ezért is csinálnak sokan közgáz másoddiplomát)


Negatívum:


-rohadt lélekölő. meglátásom szerint minimális lehetőséget nyújt az elmélyülésre, mert felületes tudást kérnek vissza. elsősorban "cselekvőket", "jómunkásokat" képeznek, akik értik a vállalatok működését, és szépen betagozódnak valamelyik funkcióba.

-a diplomádat mindenképpen ki kell egészítened nyelvtudással, esetleg IT-ismeretekkel, és az sem baj, ha már harmadévesen (vagy előbb) beállsz gyakornoknak. nagyon változó lehet, milyen munkához tudsz hozzáférni. ismerősök segíthetnek. őket pedig valószínűleg ivászatokon szerzel. ha ez számodra szimpatikus, akkor ez végül is pozitívum.

-az emberek versengők, és mivel tömegképzés, nagyon le leszel tojva. olykor már mérgezően anonim az egész, könnyű elveszíteni a motivációd a nem túl érdekes tananyag tanulása közepette. viszont cserébe nem is túl nehéz elvégezni a tárgyak többségét.

-nagy valószínűséggel egy jelentéktelen kis porszem leszel egy nagy gépezetben, semmilyen megváltó dolgot nem fogsz végrehajtani, ami az orvosinál előfordulhatna. ha azonban túlnyomóan a pénzszerzés számít, akkor ez nem baj. csak én szellemi favágásnak tartom.


Ezek a BCE üzleti képzéseire vonatkoznak, a közgazdasági képzések más jellegűek. Azért írom ezt, mert én is sokáig gondolkodtam az orvosin, most itt kötöttem ki. De még nem vagyok biztos, hogy ezen az életpályán haladok végig. De a közgazdász diploma jól jöhet bármikor (én amúgy is költséges vagyok). Orvosi után egyébként van ráépülő közgazdász képzés.

2014. ápr. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!