Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges ez amit, , eltervez...

Lehetséges ez amit, , elterveztem''?

Figyelt kérdés
Most vagyok 7.osztályos és félévkor rettenetes rossz lett bizonyítványom. Ha év végére valamivel kijavítom és nyáron mocskosul tanulok és 8.félévkor csupa 5 leszek akkor szerintetek felvesznek egy olyan gimibe ahova CSAk 5-ös tanulókat fesznek fel?
2014. febr. 18. 22:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell a nyaradat elpazarolnod arra, hogy mocskosul tanulj nyolcadikra. A központi felvételi is számít ám általában jobban mint a jegyek. Vagy fele-fele arányban. Hidd el, hogy a nyolcadik egyáltalán nem nehéz, ha naponta rászánsz majd 1-2 órácskát, hogy felkészülj. Én hihetetlenül lusta vagyok, és egész jó lett a félévim.

Ettől függetlenül még sikerülhet a gimi, de addigra lehet megváltozik a véleményed, és máshova akarsz majd menni. (Tapasztalatból mondom. Én 7. év eleje óta tudom, hogy hova akarok menni, de nyolcadik elején megkaptuk a könyvet , amiből választani kellett. Az én kis iskolám, amiben heted óta biztos vagyok, hogy oda megyek, az visszacsúszott a 3. helyre. Elsőnek egy szakközepet jelöltem, ami rettenetesen megtetszett. Ja és nekem is gimi volt, az, amit szerettem volna. A nyílt napok is nagyban befolyásolják ám ezt.)

Többi évben kitűnő voltál? Mert vannak sulik amik 5. osztálytól nézik a jegyeket, de van amelyik 7. évvége - 8. félév. -de ezt gondolom tudtad eddig is- De, ha ez a gimi pont nézi 5.-től a jegyet, és te kitűnő voltál + ha most is sikerül évvégére a full ötös bizi, akkor szeirintem már csak a felvételit kell jól megírnod és bennvagy. 8. félévben meg tanárok úgyis megkegyelmeznek, mert beleszámít ez már a továbbtanulásba, és nem fognak kiszúrni velünk. (Nálunk ez volt, nálatok nemtudom, hogy milyenek a tanárok, de szerintem ott is ez lesz.)

Ja, igen! Mit értesz "rettenetes rossz" bizonyítvány alatt? Jegyeidet leírod?:)

Remélem mindent érthetően le tudtam írni, de ha nem és kérdésed van, akkor nyugodtan írj egy privit.

14/L -én éppen a ranglistára várok.:D-

2014. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!