Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakmát és iskolát...

Melyik szakmát és iskolát válasszam ezek közül? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Folyamatosan váltakozik melyik pillanatban mit akarok, amikor már eldöntöttem jön valami ami miatt mégsem. 8. osztályos vagyok. Adott egy vendéglátóipari szakközépiskola, aminek nincs túl jó híre. Egy gazdasági szakközépiskola ahol infóra jelentkeztem, ennek közepes hírneve van. Van egy jó hírű iskola ahol viszont logisztikára jelentkeztem. Az utóbbi kettőnél jobban érdekel a vendéglátás viszont elég jó jegyeim vannak és én is sajnálnám ha mondjuk bejuthattam volna egy jobb suliba de én mégis egy másikba mentem. Fogalmam sincs mit tegyek sosem voltam még ilyen bizonytalan. Fontos a jövőm. Az infónál túl sok a matek is nemtudom jó-e. Mint már mondtam legjobban a vendéglátás érdekel de én magam sem tudom, hogy tudnék-e 4 évig mindennap abba a lepukant kevésbé jó suliba járni. Segítsetek kérlek!!! Mit tegyek?

2014. febr. 23. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb sulit válaszd.

Szakmát érettségi után tudsz választani, szakközepes érettségi (vagy akár a gimis)nem ér semmit önmagában.

Akkor ráérsz gondolkozni hogy mit tanuljál.

2014. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen ha felvesznek akkor ésszerű, hogy oda kéne mennem de lehet, hogy ott az a rossz döntés, hogy logisztikára megyek.
2014. febr. 23. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ha jó tanuló vagy a gimi a legjobb döntés..ebben a korban fogalmad sem lehet róla hogy mit akarsz majd dolgozni...még 18évesen is nehéz eldönteni...akárhova mész is még ettől lehet változtatni módosítani attól hogy x vagy z szakközépbe jársz nem biztos hogy azon az adott területen fogsz dolgozni
2014. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De gimit nem akarok mert minél előbb szakma kell.
2014. márc. 5. 17:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Szakközépiskolai érettségi nem ad szakmát, utoljára 2001-ben végzett/érettségizett szakközépiskolások kaptak érettségit+szakmát egyszerre.

Ha szakmát akarsz akkor szakmunkásképzőbe kell menned, és utána leérettségizni. (ez ugye opcionális)

A szakközépiskola csak annyit tesz, hogy szakmai tárgyakat is tanulsz a középiskola 4 éve alatt ezekből is kell érettségit tenned, de ez szakképesítést nem ad. Érettségi után tovább kell tanulnod, hogy szakképesítést is megszerezd. Viszont ebbe z érettségi utáni szakképesítés megszerzésébe gimnáziumi érettségivel is be lehet lépni, tehát nem vagy előrébb a szakközepes érettségivel. 13 évvel azután hogy megszüntették a érettségi-képesítő bizonyítványt még mindig ezt hajtogatják, hogy szakmát ad a szakközépiskola.

2014. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. De jó! Akkor végül is még várhatok. Gimiből kettőt jelöltem meg, egy humánt meg egy infót fele-fele osztály mindegyik. Szerintem akkor infóra megyek. Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 6. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!