Melyik szakmát válasszam?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, most OKJ képzésre jelentkeztem, kisgyermek-gondozó,nevelő szakra.Én egy közgazdasági középiskolába jártam, de ez a szakirány egyáltalán nem érdekel. Kicsi koromban óvónő vagy orvos szerettem volna lenni, és megint előjött, hogy leginkább ez az irány érdekel. Nagyon szeretnék emberekkel foglalkozni és segíteni nekik, de nem tudom hogy melyik szakmát válasszam.Néztem egy másik OKJ képzést ami szintén nagyon érdekel, a fogorvosi asszisztens.Melyikkel tudok jobban segíteni az embereknek és melyikkel lehet könnyebben elhelyezkedni?Vagy végezzem el mindkettőt? 19/L
2013. aug. 9. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A kisgyermekgondozó-nevelő az a bölcsis néni, tudod?

De van olyan is, hogy csecsemőgondozó vagy csecsemő ápoló, az talán közelebb van az orvosláshoz.

2013. aug. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy bölcsis, de mint írtam az óvónő és orvos irány is érdekel, lehet nem volt egyértelmű, mert úgy kellett volna írnom hogy ezek az irányok nem pedig, hogy ez az irány. :)
2013. aug. 9. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyiket se válaszd ha jót akarsz magadnak.

fogorvosi asszisztens elég népszerű a fiatal lányok között, nem is nehéz képzés, sokan végeznek, nem keresett szakemberek, attól függetlenül hogy egészségügyi pálya.

kisgyermek-gondozó,nevelő nos szociális szférában ezzel nem fogsz elhelyezkedni bölcsiben, mert nincs igazán hely, és még rosszul is fizetett de nagyon. Ha bölcsibe keresnek embert akkor már diplomást várnak, van ennek diplomás változata is. Azzal is nehéz elhelyezkedni, de egy okj-től ne várj csodát. Szóval rossz szakmákat nézel.

Ha az egészségügyi pálya érdekel, akkor menj okj ápolónak az biztos, és jobban is keres mint egy bölcsis néni diploma nélkül, esetleg csecsemő és gyermekápoló.

Az asszisztensi pályák közül ha ennél maradsz az általános asszisztens a legjobb, onnan tudsz szakosodni rengeteg féle szakasszisztens van az egészségügyben.

2013. aug. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. aug. 9. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!