Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tegyem túl magam azon,...

Hogyan tegyem túl magam azon, hogy nem vettek fel?

Figyelt kérdés
Ma kiderült ,hogy ahova gimnáziumba elsőként jelentkeztem nem fognak felvenni. Nagyon rossz lett ott az eredményen ,tényleg esélytelen. A második helyen 56. lettem (2 osztályt indítanak) szóval oda lehet ,hogy felvesznek. De amióta tudom ,hogy az elsőbe tényleg nincs esélyem összeomlottam. Nagyon sokat sírok (habár ez itt a legkisebb gond) és senki sem jön engem pátyolgatni(mert az talán jólessen viszont). Anyukám amikor megtudta csalódott bennem..ez engem annyira elkeserített ,hogy nem tudom leírni pontosan..Mit tegyek? hogyan tegyem túl magam ezen? Kérlek segítsetek! 14/L (bocsánat a helyesírásomért ,de miközben e sorokat leírtam ,igen sírok..)

2014. márc. 5. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem érdemes azon bánkódni, ami már elmúlt. Egy pár napig még biztos rossz lesz a hangulatod, aztán az idő mindent megold, előre kell nézni. A másik iskolában ugyanúgy fogsz tanulni és barátokat szerezni. Most még élvezd ki a 8.-ból hátralevő hónapokat.
2014. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt egy hete, 2 napon at. Aztan elfogadtam, hogy ha nem,akkor nem. 3 eve terveztem az iskolat, szakot. A legjobb baratnommel menetunk volna, ot felvettek, engem nem:(. Igazabol az zavar nagyon, hogy o nem is keszult ra. Persze orulok, hogy bekerult, csak olyan igazsagtalan, hogy en rengeteget keszultem, es nem vagyok bent. De ugy vagyok vele, hogy amit masodiknak jeloltem meg, az sem rossz. Es hogy igy kellett lennie. Lehet, hogy amit elsonek jeloltel meg, tul eros lett volna, es nem szeretted volna. Gondolj inkabb pozitivan arra, ahova felvesznek!:)
2014. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Értelek, én is nagyon el vagyok most keseredve, mondjuk nem emiatt, de szintén suli ügy. Én is állandóan azt érzem, hogy jaj milyen igazságtalan az élet. Sírok egy kicsit, aztán alszom egyet rá, s másnap rájövök ,hogy jé, mindezek ellenére is felkelt a nap, az élet megy tovább, és különben sem lesz jobb, ha sajnálom magam. El kell fogadni és tovább kelll lépni. Honnan tudod, hogy az a suli nem fog e tetszeni? Lehet még jól is jártál vele! Nem érdemes ezen bánkódni, az hogy anyád meg ilyet mondott, hát erre sajnos nem tudok mit reagálni, nálunk is itthon ez van, hogy nem ám vigasz vagy vmi, ha mondom, hogy jaj mennyit készültem egy-egy ZH-ra és mégsem sikerült, hanem utasítás, hogy "de a következő sikerüljön jobban", de megtanultam, hogy ezt is el kell engedni, mert nem anyukádnak, hanem magadnak tanulsz tovább és az, hogy neki nem tetszik az az ő baja. Lehet tényleg jobban fogod érezni magad, ha meg esetleg még sem, év elején szokott még lenni lehetőség átjárkálásra, ha úgy érzed, hogy mindenáron mennél, akkor megpróbálhatod akár.
2014. márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező én Magyarország egyik elit gimnáziumába jártam, benne van az ország legjobb húsz gimije között. Utólag rohadtul megbántam. Persze nem nagy vígasz, de szerintem jobban jársz egy gyengébb gimivel, jobb jegyeket fogsz vinni, kevesebb sznob bunkóval fogsz találkozni, és jobban fogod élvezni a gimit, mert nem leszel agyonstresszelve. Ha nekem most kellene orvosegyetemista fejjel választanom, akkor a sznob elit gimi helyett egy gyengébb, de barátságos gimit választanék. Szóval fel a fejjel!

Arról nem is beszélve, hogy az ország legaljább szakközepéből is be lehet kerülni a legjobb egyetemekre ha elég szorgalmas az ember. :-)

2014. márc. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy az életben nem véletlenül történnek meg velünk dolgok. Próbáld úgy nézni, hogy biztosan valami később fontos dolog miatt kell most a másik helyre menned. Lehet, hogy valakit itt kell megismerned, aki majd fontos lesz számodra.Próbálj beszélgetni erről anyukáddal, mondd el neki, mennyire bánt téged ez a helyzet, hogy úgy látod, csalódott benned. Valaki csak van a családban, vagy a baráti körben akinek a vállán kisírhatod magad. Keress embereket, akik a másik helyre járnak, hátha sok szépet és jót mesélnek majd neked erről a helyről! :-)
2014. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma megbeszéltem az anyukámmal a dolgokat és utólag sajnálja-azt mondta. Az osztálytársaim kérdezgették ,hogy felvettek-e (mert tudják ,hogy mikortól van fenn +levél) és nem merem elmondani. Talán,mert ugyebár mindenki megyei iskolába jelentkezett én meg az elitebbe készültem. A második iskolába felvettek(e-mailt kaptam) és az szintén elit ,de talán a nagy álmom összetört ,túl vagyok rajta! Köszönöm a sok biztatást kedves válaszolók!!
2014. márc. 6. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!