Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tegyem túl magam azon,...

Hogyan tegyem túl magam azon, hogy nem vettek fel az egyetemen?

Figyelt kérdés
Azt hittem csak az első pár nap lesz rossz.De nem változott semmi.Mindennap sírok még ez miatt,most volt először,hogy nem jött össze valami.2 ponttal csúsztam le,az orvosira jelentkeztem.Beiratkoztam egy OKJ-ra,szeretnék egy felsőfokú nyelvvizsgát,de úgy érzem nincsen erőm rá.Félek,hogy az igyekezetem ellenére nem fog sikerülni.Fogytam július óta 10 kg-ot,nincs se étvágyam,se életkedvem se semmi.Ráadásul minden barátom elment a városból,és nem fognak minden hétvégén hazajárni.Nagyon padlón vagyok.Félek ebből nincs kiút.:(
2010. szept. 3. 16:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne szomorkodj, nem dőlt össze a világ. Nekem, ha nem sikerül valami, arra szoktam gondolni, hogy ez nem az én utam, és elindulok más irányba. Ne add fel.
2010. szept. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Majd sikerül jövőre! Nem kell elkeseredni, csak egy évről van szó. És ha ennyire elhagyod magad, az nem jó, mert az életben ennél sokkal nagyobb megpróbáltatások fognak érni, és azokat nem tudod majd feldolgozni. Nézz pozitívan a jövőbe, használd ki ezt a plusz időt, mielőtt beleveted magad a kemény tanulásba.
2010. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

Szia!

Ha volt régebbi kérdésed,akkor azt is olvastam=)

Egyébként engem se vettek fel egyetemre, én mondjuk 10 ponttal csúsztam el. Igazából engem annyira nem kavart fel...jelentkeztem munkanélkülibe, jövő héten megyek "alkalmasságira",ha felvesznek a tanfolyamra,akkor havonta kapok 70ezret, lesz egy szakmám fél év alatt és jövőre jelentkezhetek újra,akár költségesre is mert lesz rá pénzem ebből.Ha nem tetszik az OKJ akkor gondolkodj el arról,hogy mit csinálnál igazán helyette....most milyen tanfolyamra jársz?Mit csinálnál szívesen?Mert esetleg dolgozhatnál is,, hátha az kizökkentene ebből a búskomorságból...?Vagy iratkozz be másik tanfolyamra, vagy valami.De ha nem tetszik akkor sztem ne erőltesd...

De ne legyél padlón ilyen miatt, ez nem egy katasztrófa=)

2010. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%

Lehetett hallani, hogy idén nehezebb volt bekerülni az egyetemekre/ főiskolákra. A tapasztalat ilyenkor azt mutatja, hogy a következő évben alacsonyabbak lesznek a ponthatárok. Jövőre próbálkozz újra, idén sem sokkal maradtál le, szerintem jövőre sikerülhet. Addig is kitartás, és ha tényleg oda szeretnél bekerülni, ne add fel.

Szerintem az, ha nem csinálsz semmit, csak lehúzó erő, mégjobban belesüppedsz a depresszióba. Kezd el az OKJ-t és a nyelvvizsgát. Addig is lefoglalod magad, és még pluszpontot is jelenthet akár jövőre.

A barátaiddal meg interneten és telefonon tudod tartani a kapcsolatot, mikor meg hazajönnek, próbáljatok minél többet találkozni.

2010. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

"vettek fel az egyetemen"


khmmm

Vettek fel az egyetemRE...


Na ezt leszámítva, szerintem semmi gond! nézz ki egy OKJ tanfolyamot ( az első azt hiszem ingyenes) és végezd el! 2 év maximum, utána ha jól tudom többletpontot jelent majd a felvételinél... közben tudsz barátkozni is. Csak arra figyelj, hogy olyat végezz el amit IGAZÁN szeretnél!

2010. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Egyik ismerősöm mentősként dolgozik, és keresi meg orvosira a pénzt, mivel államiról ő is ilyen 1-2 ponttal csúszott le. Összeszedett egy évnyi tandíjat, most tanul és hajt a jó átlagra, mert költésgesről át akar kerülni államira.
2010. szept. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Jut eszembe!


Nyelvvizsgával hogy állsz???


Esetleg elmehetnél melózni, közben meg beiratkozol nyelvtanfolyamra.. leteszed a középfokút vagy a szakmai közepet és egy gonddal kevesebb majd az egyetemen/főiskolán...


Na milyen ötlet?


Szerintem többet érsz el, ha tudsz egy nyelven (magyart leszámítva:P) értelmesen beszélni, mint egy diploma...

2010. szept. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
bocsánat.igazad van.elírtam a kérdést.csak most vettem észre.
2010. szept. 3. 16:51
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

NE SZOMORKODJ!

Tanulj, hogy meglegyen a nyelvvizsgád, utána gyakorlatilag úgyis felvesznek.Szerintem meg inkább menj orvosi egyetemre OKJ helyett, ha ez a vágyad. Jövőre irány az orvosi. ;)

2010. szept. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm 6x felvételizett a képzőművészetire, tehát minden évben megpróbálta, és láss csodát, egyszer csak teljesült az álma, és felvették.


Te meg csinálj egy nyelvvizsgát, aztán jövőre tessék újra próbálkozni. Ne keseregj. Képzeld azt, hogy ez így jobb is, mert legalább több időd lesz nyelvet tanulni :)

2010. szept. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!