Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek vallástörténész...

Hogyan lehetek vallástörténész? Van-e esély a későbbiekben elhelyezkedni (külföld, vagy Magyarország)?

Figyelt kérdés

Mit csinál egyáltalán egy vallástörténész?

Olvastam 1-2 dolgot, de szeretek több véleményt meghallgatni, sosem tudni minek mennyire van valóságalapja. :)


Ha ezt nem, mit ajánlanátok, ami vallással valamily módon kapcsolatban van?

Nem vagyok egy buzgó, minden vasárnap templomban ülő "mintapéldány", de nagyon érdekel a kereszténység, és felmerült bennem, hogy ilyesmivel foglalkozzam a jövőben, ami ehhez kapcsolódik, nem is tudom. :)


2014. márc. 6. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Leérettségizel, és utána elmész valamelyik egyetem történelem szakára, és utána vallásos témákban kezdesz kutatni. Ez érdekes (nekem is van bejelölve történelem szak), de éhenhalás, szóval inkább csak hobbiszinten űzném a helyedben, és mellette szélesebb perspektívában kezdenék kutatni.
2014. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Vallástudomány szak is létezik, illetve néprajzon is lehet ilyesmivel foglalkozni bizonyos szemszögből.

Nyilván akkor a legérdemesebb, ha doktorira is mégy (nem kell megijedni tőle, nem annyira nagy ügy, mint ahogy a hozzá nem értő emberek képzelik, jó jegyek BA-n és MA-n, esetleg TDK-dolgozat, érdekes kutatási terület, ami az adott egyetemen megvalósítható és kész).

2014. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

El lehetne vele helyezkedni?

Pl egy doktorival - vagy anélkül- "mire megyek"? :) Úgy értem hol, hogy tudok elhelyezkedni, milyen esélyekkel, stb.


Egyébként köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 10. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!