Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet tanuljam jövőre a német mellet?

Figyelt kérdés
angol vagy olasz

2014. ápr. 2. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom, hogy mindenképpen tanulj angolt. Angol nélkül nehéz lesz érvényesülni a tanulmányok elvégzése után. Amúgy is a német után kikapcsolódás lesz angolt tanulni, nekem elhiheted :D
2014. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A német mellet nem tanulni kell, hanem nyalogatni meg simogatni. Viszont a német mell mellett bármelyik másik mellet is ugyanígy tanulmányozhatod.
2014. ápr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Angol,
2014. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a magyart: mellett

én is azon gondolkodtam, milyen mellről van szó.

2014. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Angolt, egyértelműen. Fontos, akármilyen pályára is készülsz (gondold el, pl a számítógépes kifejezések, bizonyos természettudományos dolgok nyelve is az angol...)

Emellett persze nagyjából bárhol meg tudod magad értetni az angollal, az olaszt meg legtöbbször csak Olaszországban értik meg.

Ráadásul az angol meg a német szókincsében hasonló:)

2014. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!