Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemre szeretnék...

Orvosi egyetemre szeretnék menni, de nem tudom melyik szak vagy később munka (karrierlehetőség szempontjából) lenne a legjobb nekem. Segítség?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nagyon szeretem a bioszt és kémiát, szeretnék az egészségügyben elhelyezkedni később. A gond az, hogy annyiféle szak közül lehet választani. Nincs bajom se a vérrel, se egyéb emberi szervvel. Az első dolog ami eszembe jutott, az a 'klinikai laboratóriumi kutató' mesterszak, aminek a lényege az lenne, hogy egy laborban elemzek szöveteket és kutatok, viszont szeretnék emberekkel is kommunikálni.

Olyan orvos viszont, akinek az a feladata, hogy emberi (vagy állati) életeket mentsen és komoly műtéteket végezzen, nem szeretnék lenni, mert nem bírnám elviselni, ha elvesztek egy embert műtét közben.

Tehát akkor a szempontok: ne legyen műtétes, kommunikáljon emberekkel.

A válaszokat előre is köszönöm!


2014. ápr. 9. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
pl. pszichiáter, foglalkozás egészségügy orvos, onkológus
2014. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, az általános orvos képzés hat éve után lehetőséged van kutatóorvosnak menni, és PhD fokozatot szerezni, majd pedig az egyetemen oktatni.

Továbbá az orvosláson belül számos diszciplina van, és az orvosoknak csak kb, az egyharmada műt, ők a sebészek, fül-orr-gégészek, traumatológusok, ortopédusok, urológusok, és nőgyógyászok. Van számos diszciplina ahol nincs műtét de az orvos emberekkel foglalkozik, belgyógyászok, aneszt-itenzív (náluk meg kell jegyezni, hogy a műtőben ők vesztik el a beteget nem pedig a sebész, ugyanis az ő dolguk a beteg életben tartása), onkológia.

Én téged ilyen mentalitással például radiológusnak tudnálak elképzelni.


Lényeg a lényeg, én a helyedben az általános orvos képzést választanám, majd pedig egyetem alatt amikor már belelátok eldönteném, hogy mi akarok lenni. Ilyen klinikai laboratóriumi kutató blablákkal neked szerintem nem érdemes foglalkozni, mert az általános orvoskézés jobb.


Üdv, egy medikus

2014. ápr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászat
2016. máj. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!