Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre érdemes továbbtanulnom,...

Merre érdemes továbbtanulnom, szakosodnom? (lent. )

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy nem tudom mit kezdjek magammal a jövőre nézve:

-Baromi érdekelnek az állatok (gondoltam itt a biológia szakra, de amennyire ez a tárgy, annyira nem megy a kémia, így abból kibuknék..), vagy esetleg valamilyen állatgondozói, zoológusi szakirány? Lehet vele valamit kezdeni ?

- illetve a másik, ami baromi érdekel, az a rajz és az irodalom. Nem tudom például ilyen beállítottsággal merre lenne érdemese továbbtanulnom. Nem hiszem, hogy ha a humán tárgyakat tanulnám továbbra is egy egyetemen, azzal érnék el valamit, de rajz ? Azzal még annyit se.

Valami ötlet ??



2014. ápr. 22. 16:05
 1/4 anonim válasza:
Az a helyzet, hogy én örömmel tudnék fogadni a kutyaparkomba állatorvosi egyetemen tanuló diákot, aki a diploma elvégzése után főállású munkatársammá tudna avanzsálni, de nem tudom, hol tudnék kapcsolatba lépni velük. Ha te tényleg elhivatott vagy, menj erre a pályára, mert éhen nem fogsz halni. Aki éveken át jönne hozzám tapasztalatot szerezni és ügyfélkört építeni, annak nem kéne azon izgulni, mi lesz az egyetem után. Én egy évet adtam magamnak, ha nem találok diákot, beruházok egy olyan fiatalba, akit elküldhetek az állatorvosi egyetemre, hogy utána legyen egy megbízható, szeretnivaló csapattársam.
2014. ápr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is amúgy zoológus szeretnék lenni, de a helyzet nálam is ugyanez, bioszból jó vagyok, de kémiából dupla 0. Az a kémia ami kell a bioszhoz azt tanulom/tanulgatom, de ott mindig elakadok, mert kémiát amúgy is sz*rul tanítják nálunk, már bocsánat.
2014. ápr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Tanácsot adni nem tudok sajnos, csak leírom, hogy én mit tudok, mit láttam ...

Én biológusnak tanulok már 5 éve Szegeden. Nálunk úgy volt, hogy első félévben volt szerves kémia, amit két tanárnál hirdettek meg, egyiknél könnyű volt, a másiknál tanulni kellett, de nem voltak óriási összefüggések, egyszerűen be kellett magolni. Volt szervetlen kémia alapjai is, ott kicsit kellett már matek, de alapjában véve a gimnáziumi anyagot bővítették meg egy kicsit. Két félév biokémia van utána, de az sem a nagy összefüggésekre épít, hanem egyszerűen be kell tanulni a képleteket meg a biológiai tényeket. Ha ott átmész, akkor meglesz az, amire később építenek és nincsen több. Én elég jó voltam kémiából gimiben is, de amit itt tanítanak teljesen más jellegű, szerintem kb össze sem lehet hasonlítani...

Az állatokkal-növényekkel foglalkozó része a dolognak az Ökológia. Erről nem tudok nyilatkozni, csak az alap Öko tárgyról, ami nekem nehéz volt, de én nem ezen a szakirányon vagyok, csak mindenkinek csinálni kellett az alapokat. Ez nekem nehéz volt, de én más beállítottságú vagyok. Aki csinálja ezt az irányt, az szereti. Az SZTE inkább molekuláris biológiára állt rá, az ELTE-n erősebb az Ökológia. Én így tudom.

Engem is érdekel az irodalom és a rajz. A reál tárgyaim mellett sokat olvasok és rajzolok :)


És azt hiszem van egy olyan OKJ-s képzés, hogy állatkerti gondozó, ennek utána nézhetsz esetleg. :)

2014. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Szia :) Én Skóciában tanulok zoológusnak. Magyarország azért (is) esett ki, mert a kémia nem tartozott a kedvenc tárgyaim közé, mert nem akartam a kémia miatt kibukni az egyetemen :) (Nem voltam annyira rossz, de nagyon nem szerettem.) Itt viszont 4 éves az alapképzés, az első év főleg ilyen alapozó év, mivel mindenki más háttértudással jött. Nagyon kevés a kémia, és még azt is ki merem jelenteni, hogy könnyebb, mint a középiskolában. (Akinek van kémia érettségije, felveheti a "rendes" kémiát, ami sok bioszosnak nyilván szinte kötelező, de szerencsére nem kényszerítik rá azokra akik más irányba akarnak menni). Az meg a másik, hogy egyáltalán nem a kibuktatásra mennek, sokkal gyakorlatiasabbak és érdekesebbek az órák, és ha bármi gondod van, mindig van aki tud segíteni és segít is. Nem bíztatok arra senkit, hogy mindenképpen külföldre jöjjön (így is jó sokan vagyunk már itt magyarok, ami jó is meg nem is), csak azt mondom, hogyha zoológus szeretnél lenni, akkor ne a kémia miatt mondj le róla, hanem keress más lehetőségeket. Mondjuk én se bánnám, ha lenne itt több bioszos, főleg zoológus :D Itt első évben a bioszosok vannak szinte a legtöbben az egész egyetemen, mégis én vagyok az egyetlen magyar aki ezzel akar továbbmenni.. Míg pl közgázon csak az 1. évben legalább 10-en vannak... A többiről nem sokat tudok mondani (szeretek rajzolni, de nagyjából ennyi :D), viszont ha van valami kérdésed privátban szívesen válaszolok. (És igen, lehet vele sok mindent csinálni, csak akkor valószínüleg kint kéne maradnod..) Hány éved van még hátra?
2014. máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!