Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tantárgyakra erősítek...

Milyen tantárgyakra erősítek rá, ha szociológia, pszichológia irányba készülök továbbtanulni? Milyen egyetemeket/fősulikat ajánlotok? 17L

Figyelt kérdés

2014. máj. 2. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

szociológiával munkanélküli leszel..semmire sem jó...

pszichológiát végzettek között is túlképzés van de azért azzal lehet valamit kezdeni az életben..

biológiát kell nagyon tudnod...és angolt..

Mindegy melyik egyetemre mész..ugyanazt alapképzés után ugyanazt a diplomát kapod meg...mesterképzésre is menned kell mindenféleképpen, de itt már az alapján fogsz választani hol melyik szakirány indul...

2014. máj. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a pszichológiáról tudok csak nyilatkozni. Az ELTE és a Károli a legjobb pesten, előbbi híresen elméleti, utóbbi híresen gyakorlatorientált képzést nyújt. Ami a mesterképzést illeti, a Károlin mesterre csak valami 30-40embert vesznek fel talán (Eltén nem tudom hogy megy), de az országban több külön intézet is van, ahova lehet jelentkezni mesterre. Szerintem kb mindegy a mesterképzés szempontjából, hogy melyik egyetemre mész, mert nagy eséllyel nem a saját egyetemeden fogod folytatni.
2014. máj. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szociológia az Eltén és a Corvinuson a legjobb, én az Eltén végeztem, viszont valóban készülj fel arra, hogy nagy eséllyel nem fogsz tudni a szakmában elhelyezkedni.

Nem vagyok munkanélküli és végzés után 1-2 éven belül mindenki talált viszonylag normális munkát, de sokan olyan munkát végeznek amihez csak egy diploma kell, mindegy milyen.

Több évfolyamtársam párhuzamosan pszichológiát is végzett, ott is többen végeznek mint ahányan el tudnának helyezkedni, ha mester után nem mész szakvizsgázni, még kisebb az esélyed. A mesterre való felvételhez azért nem mindegy hol kezded, preferálják ha az ő intézményükben végezted, egy kis főiskoláról ahol alacsonyabb szintűek a követelmények nehezebb bejutni - mondjuk ott jobb jegyeket szerezhetsz.

Tantárgyakkal kapcsolatban szerintem nézd meg az egyetemi tárgyakat, szociológián sok a töris tárgy, ezekre nem igazán lehet előkészülni, matekra esetleg. Pszichológián pedig a bioszra.

2014. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előttem szólóval max egyet értek..egy kivétellel, kis főiskolákon nincs pszichológia szak csak a nagy egyetemeken..tételesen: Debreceni Egyetem, ELTE, Károli, Pázmány, PTE,SZTE...

Mindenütt jó képzést fogsz kapni, abban nem lesz hiba.

2014. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem bármelyik sulit választhatod, biztos minőségi képzést kapsz. Szeged elég gyakorlatorientált és mondhatom, hogy megéri.Anélkül most nem is tudnék a szakmámban dolgozni. Vesd bele magad minden kutatásba, légy profi az adatelemzésben és lesz esélyed elhelyezkedni.
2014. máj. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!