Kémia emelt könyvek?

Figyelt kérdés
2 éve érettségiztem, most pedig szeretnék elkezdeni készülni egy emelt szintű kémia érettségire. Érdeklődnék, hogy ti milyen könyvekből, feladatgyűjteményekből készültetek, mennyire tartottátok azokat jónak esetleg rossznak.

2014. máj. 3. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:

KÉMIA 11-12.KÖZÉP-ÉS EMELT SZINTŰ ÉRETTSÉGIRE KÉSZÜLŐKNEK- ő a könyv, amit meg kell tanulnod

[link]


KÉMIA 11-12. FELADATGYŰJTEMÉNY KÖZÉP-EMELT SZINT ÉRETTSÉGIRE KÉSZÜLŐKNEK - sokak szerint felesleges megvenni, mert nem sok haszna van, de szerintem nem rossz ismétlésnek, meg ellenőrzésnek

[link]


ÖTÖSÖM LESZ KÉMIÁBÓL PÉLDATÁR ÉS MEGOLDÁSOK /EGYBEN/ ÚJ - őt csináld végig meg ha törik, ha szakad

[link]


Kémiai album - itt találhatsz jó pár kísérletet

[link]


Saját kémialaborom a sikeres érettségihez + DVD - ebben új szintén kísérletek vannak, és ez jobb mint az előző album (szerintem legalábbis jobb)

[link]


Ezekből készültem, és szerintem mindegyiket érdemes beszerezni, bár sajnos Czirók ede könyve+dvd-je nem igazán lelhető fel a piacon... de azért próbáld meg beszerezni, hátha összejön.



"2 éve érettségiztem, most pedig szeretnék elkezdeni készülni egy emelt szintű kémia érettségire"


Miért érettségizel újra egyébként? Új szak tanulása, vagy mi a célod?

2014. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Igen, szeretnék továbbtanulni, gyógyszerész szakra menni és láttam, hogy az emelt biológia már nem elég ide.
2014. máj. 3. 16:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem! A gyógyszerész szakhoz szükséges a kémia tudás.

És emelt bioszra miből készültél egyébként?


Azért kérik egyre több helyre az emelt szinteket, mivel ez már megközelíti, sőt egyesek szerint túl is lépi a régi felvételiket. Így nagyjából egy egységes tudásanyaggal rendelkező hallgatói garmadát kapnak, amivel nem megy a felzárkóztatási idő (és persze pénz, mert ugye erről szól a játszma).

Ha nem tudsz róla, jó ha tudod, hogy egyes iskolák indítanak saját maguk is nyári- illetve év közbeni emelt szintű érettségi felkészítőket, amire érdemes jelentkezni ha van rá lehetőséged.

2014. máj. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Biológiából a mozaikos könyvekből készültem, emelett a Nagy biológia feladatgyűjteményt és Sebőkné: Biológiaérettségi 3. könyvét is használtuk.

Igen, már nézegettem az előkészítőket, találtam többet is (ELTE, Treff, SOTE előkészítők), amik megtetszett, de még nem döntöttem el, hogy jelenkezzek-e valamelyikre, bár úgy gondolom, hogy azért hasznos lenne.

2014. máj. 3. 17:10
 5/6 anonim válasza:
0%
Bármilyen kémia könyv, fontos hogy emeld fel. És akkor emelt lesz.
2014. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

én ebből készülök most oktv-re, szerintem az a legjobb összefoglaló, kicsit tovább is nyúl már mint az érettségi, van benne pár plusz dolog

[link]

2014. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!