Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen faktot válasszak? 16/L

Milyen faktot válasszak? 16/L

Figyelt kérdés

Nagy szeretem a földrajzot és az utóbbi 2 év évben a törivel is kibékültem. Jó tudom most azt fogjátok írni hogy legyek tanár vagy mennyek bölcsészkarra.De valamiért nem vonzanak ezek a pályák.(A tanári végső esetben). A szüleim azt mondták hogy akkor mennyek föci és töri faktra. de utána mihez kezdek az életemmel? Egy szimpla földrajz szak az egyetemen semmit nem fog érni utána, és nem lesz munkám.

Közben nagyon vonz az egészségügy! Félreértés ne essék nem akarok orvos lenni a dietetikuson gondolkozok nagyon, csak ott a bökkenő hogy nem tudom felfogni a kémiát. Képtelen vagyok megtanulni. A biosszal még úgy el is vagyok az állat és növénytan nem a kedvencem ezért eddig nem figyeltem túlzottan az órákon. De úgy érzem képes lennék megtanulni. Ehhez a szakmához nagyon kell a kémia? :/

Csak így el kellene hagynom a nagy szerelmemet a föcit! Fogalmam sincs mit csináljak. Ti mit tennétek a helyemben?

+ az ételallergiám miatt felvennének egyáltalán az egészségügyre?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. máj. 3. 20:32
 1/7 reptoid ***** válasza:

Felvennék egészségügyire, de igen, kell a kémia rendesen. És ha úgy érzed, nem fog menni, akkor kár belekezdeni. Nekem sem ment a kémia gimiben, nem is érdekelt, de tudtam képes lennék rá. Aztán egyetemen meg is kellett tanulnom.


Matekkal hogy állsz? Mondjuk ha nem megy a kémia, akkor valószínűleg a matek sem a szíved csücske, de egy matek-töri-földrajz kombóval valamilyen gazdasági szakot ki lehet nézni.

2014. máj. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos a matek sem a szívem csücske :/
2014. máj. 3. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Földrajzról lehet egy csomó felé menni, a meteorológiától a vidékfejlesztésig. Szóval én a föcit ajánlom.

Bölcsész ne legyél, így is túljelentkezés van már a Mekiben is, és legalább azokból ne legyen semmirekellő akikből nem muszáj.

A dietetikus képzésen a kémia egy vicc. Erre direkt rákérdeztem az egyik dietetikus ismerősömnél pár hete egy beszélgetés alkalmával, mert én is azt hittem, hogy brutál kémiájuk van.

De továbbra is azt mondom, ha a föci érdekel, akkor irány a föci.

2014. máj. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem minden suliban vicc a kémia dietetikus szakon, meg a tanártól is függ. Sztem a legtöbb/összes egészségügyi pályára kell a kémia. Bölcsészkarra ne menj. Több ismerősöm is tanul/tanult földrajzt, akik már befejezték van köztük, aki benzinkúton dolgozik, van aki a családja földjein szal nem mentek a földrajz tanulásával semmire sem. Egy másik pedig felfedezve,h alapképzéses földrajzzal nem megy semmire, elvégzett egy mesterképzést is, majd phd-ra ment és most fog doktorálni. De sztem a földrajzzal elég nehéz lehet elhelyezkedni. Ha matek nem megy, akk gondolom fizika se :/ Hát nehéz helyzetben vagy :D
2014. máj. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki beszélt itt BSc diplomáról? A BSc-k az esetek 90 százalékában nem érnek semmit. Csak a mesterképzés előszobái.
2014. máj. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fizikával hogy állsz?
2014. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A fizikatanár nem foglalkozik velünk szóval szinte sehogy :/

valami mentőötlet?

2014. máj. 4. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!