Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vasút szakirányos közlek/jármű...

Vasút szakirányos közlek/járműmérnök-hallgatóknak van lehetőségük mozdonyvezetőnek levizsgázni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a BME-n a repülőmérnökök kapnak pilótaképzést, és kíváncsi vagyok, hogy a vasút felé orientálódóknak is lehet-e ilyesmit csinálni. Kiskoromban persze mozdonyvezető akartam lenni:-) főállásban nem csinálnám, de azért jó dolog lenne. Találkoztam már közlekedésmérnökkel, aki mondta, hogy van vizsgája pár típusra, és régebben gyakran vezetett is, de nem kérdeztem tőle, hogyan vizsgázott.
2014. máj. 6. 15:24
 1/2 anonim válasza:
100%
A BME-re járok a közlekedésmérnöki karra én is, azon belül pedig vasúti folyamatok szakirányon vagyok. Én nem tudok róla, hogy a repülőmérnökök kapnak pilótaképzést, de van olyan választható tantárgyunk, amelynek elvégzését követően lehet vizsgázni a légügyi hatóságnál. A sikeresen vizsgázóknak a kezükben lesz egy papír, ami azt igazolja, hogy bármely, Magyarországon megszerezhető szakszó engedélyhez szükséges elméleti tudás birtokában vannak. Vasutasként biztosan állíthatom, hogy az egyetem keretein belül nincs lehetőség mozdonyvezető képzésre (sajnos). Ha nem főállásban, de szeretnél mozdonyt vezetni, akkor tudom ajánlani a gépészmérnöki, vagy a karunkon megszerezhető járműmérnök/vasútgépész diplomát. Egy ilyen birtokában nyugodtan elhelyezkedhetsz reszortosnak. Reszortosként van lehetőséged mozdonyvezető vizsgát tenni, és így a későbbiekben vezethetsz is majd mozdonyt úgy, hogy nem vagy főállású mozdonyvezető:)
2014. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi a választ!:-)
2014. máj. 7. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!