ELTE Programtervező?

Figyelt kérdés

Üdv,

Mennyi esélyem van az elte programtervező szakán, ha középiskolában egyáltalán nem tanultunk programozni? 5-ös középszintű info-matek érettségivel már bekerülhetnék. Milyen szintű tudás kell kezdésnél?



2014. máj. 6. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Nemsok. Nekem ismerőseim akik odamentek semmit nem tudtak programozásból.


Viszont arra készülj fel hogy az első 1-2 hónapban nemárt eljárnod korepre emiatt.

2014. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mármint nemsok tudás kell
2014. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A középiskolai közép matekkal nem voltak problémáim, de azért nem vagyok zseni, remélem elég leszek.. :)
2014. máj. 6. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:
hááááát zseninek nem kell lenned még, de készülj rá ha odakerülsz kegyetlen matek lesz. a tárgyak 70%-a matek, és nagyon nehéz
2014. máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A matek nem nehéz, csak nagyon sokat kell gyakorolni. Ha vizsgaidőszakra hagyod, biztos megbuksz.


Helyedben nem vágnék bele egy ilyen szakba előzetes programozási tudás és minimális matek tudás mellett. Végezz el egy ilyen irányú OKJ-t, ami egy-két évet vesz igénybe. Utána menjél el egyetemre. Hidd el, sokkal könnyebb dolgod lesz ott. Az OKJ nagyon jó alapokat ad. Meg aztán így legalább hasznosan töltöd el azt a két évet. Sokkal jobb, mint egyetemen bukni és ezért több évet ott roskadni.

2014. máj. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én Pascalban tanultam programozni, hát annyi előnyöm volt hogy leaglább láttam már programkódot, azon kívül semmi köze a C++-hoz amit eltén tanulunk. Első féléves programozási alapismeretek tárgy egy vicc, simán megcsinálja az is aki előtte nem is hallott a programozásról, nulláról kezdtük. Nekem mondjuk nagyon-nagyon jó segítőkész gyakorlatvezetőm volt.

Amúgy ezen a szakon nem a programozós tárgyakkal van baj, hanem a matekkal. Szerintem nem kell emelt érettségi, meg stb, de keményen gyakorolni kell ha nem akarsz csúszni.

2014. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!