Milyen az ELTE?

Figyelt kérdés

Pontosabban az ELTE- TÓK szaka érdekelne. Annyit hallottam eddig, hogy színvonalas, de semmi többet.

Oda járók tapasztalataira és véleményire lennék kíváncsi és arra, hogy mióta jártok oda!

A tantárgyak, a tanárok, az alkalmassági, a kolesz és még nagyon sok minden érdekel. Körülbelül minden ami ELTE-TÓK.

Akkor is meg kell majd tanulnom furulyázni, ha már tudok 2 hangszeren?

Előre is köszönöm! :)


2014. máj. 6. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ELTE- TÓK egy kar, nem egy szak.
2014. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szaka/kara...Most ne azon legyél már fenn akadva, ha nem tudsz rendesen válaszolni!
2014. máj. 6. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Talán nem mindegy (legalábbis szerintem), hogy melyik szakra járók válaszát várod, ezért érdemes pontosítani.

De ilyen türelemmel és kedvességgel valószínűleg a neked valód szakmát választottad.

2014. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de oda írtam, hogy kik válaszát várom. Most nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki hogy tud belekötni abba, amit írok. Az, hogy ezen "eldurrant" az agyam, attól a gyerekeknél nem! ;) :*
2014. máj. 6. 21:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Színvonalas alatt azt értik, hogy megszívatnak rendesen minden ZH-n, vizsgán. A tandíjat majd szépen kifizeted pótvizsgák formájában. Tanítást ne várj, mert az ekkora egyetemek már nem arról szólnak. Beülsz pár száz hallgató mellé egy hatalmas terembe és reménykedsz, hogy le tud jegyzetelni amit az előadó gyorsíró módjára a táblára ír. Arról ne is álmodj, hogy óra után, vagy más módon segítséget kérsz tőle bizonyos anyagrészek megértéséhez.

Ilyen lesz, legalábbis az eleje. Utána amikor már a hallgatók felét kirúgták és több szakirányú órád lesz, ez valamelyest változik.

Sok sikert.

2014. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De, hogy ne vegyem el a kedved: teljesíthető a tanítóképzője. Annyi a feltétel, hogy végig kell tanulni, nem csak vizsgaidőszakban és legyen egy baráti köröd akikkel együtt hajtasz a diplomáért. Egyedül nagyon nehéz lenne, de összedolgozva megoldható. Csak arra vigyázz, hogy mindenki adjon bele valamit.
2014. máj. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem értem. Mért kéne pótvizsgát tennem?
2014. máj. 7. 10:59
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én ott végeztem 2 éve (óvodapedagógus szakon), így főleg arról tudok véleményt mondani. Kollégiumról nem tudok nyilatkozni, mert nem voltam koleszos.

Az alkalmassági vizsgáról annyit, hogy van testi, beszéd, ének - testinél volt futás, közös bemelegítés, amit tanár tartott és akadálypálya (kézenállás - ebben segítenek a már ottlévő hallgatók, labdavezetés, szekrényugrás - azt vették a legkomolyabban, mert a tanár ott állt a szekrény mellett). Beszédalkalmasságin egy ismeretlen szövegből kellett részletet felolvasni (ha nincs komolyabb beszédhiba, akkor itt más buktató nem nagyon van). Az éneknél pedig 20 tételes dallistát kellett vinni, amiről vagy a tanár választott vagy te (tanárfüggő gondolom). Ezen kívül ismeretlen kotta olvasása volt még. A hangszerekről nem tudok szólni, mert furulyázott mindenki (aki más hangszeren tudott játszani az is).

A többihez tudni kéne azért, hogy melyik szakban gondolkozol, mert más a tanító és más az óvodapedagógus vagy a kisgyermeknevelő is.

Írj privátot nyugodtan, ha van konkrét kérdésed:)

2014. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!