Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia emelt szintű érettség...

Biológia emelt szintű érettségihez könyvjavaslatok? Esetleg kémia?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem biológiából, (illetve kémiából is) emelt szinten. Tanulási segédletként tudnátok jó könyveket ajánlani, amik segíthetnek a felkészülésben?


Előre is köszönöm.



2014. máj. 6. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezek:

[link]

[link] i

2014. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
biológiához mozaik kiadós könyvek kémiához ugyanez
2014. máj. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar-iskolak__5640448-ki-fog-meg-jovoheten-emelt-szintu-erettsegit-irni-biologiabol-esvagy-kemiabol


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2014. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg és mi leszel ha nagy leszel? ezt elfelejtettem megkérdezni...
2014. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Orvosira szeretnék felvételizni.
2014. máj. 7. 18:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Hova?

Vidék vagy főváros?

(csak kíváncsiság)

2014. máj. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

SZTE


Egyébként köszi a javaslatokat! Idő közben felkerestem egy néhai kémia-biológia szakos tanáromat, aki szintén hasznos tanácsokkal látott el. Biológiából főleg Gál Béla biológiakönyveit ajánlotta, kémiából mozaikos könyveket (mindig is azokból tanultunk). Emellett szeretnék magántanárt keresni, mert főleg a kémiával úgy érzem, igencsak hadilábon állok. Tetszik és érdekel, de egyelőre nem látom át olyan jól, ahogy azt az emelt szintű érettségin elvárják.

2014. máj. 7. 18:10
 8/8 anonim ***** válasza:

"Egyébként köszi a javaslatokat!"


Szívesen. Megtalálsz engem is a százalékom alapján a válaszadók között, és ajánlanám, hogy keressél rá itt is a javaslatokra, mert rengeteg ilyen jellegű kérdés volt már, és sok hasznos válasz született a kérdésben.



Nézd bioszból ha van pénzed, akkor azt a két könyvet vedd meg, amit az első belinkelt. Tényleg nagyon hasznos könyv, és ha végig olvasod, akkor érteni fogsz mindent, mivel sok töltet információ van benne, bár sok oldal, de ha érdekel a téma, akkor neki állsz, meg tudod úgyis megfogod tanulni majd később, jobb ha már most meg van a háttered.

Én még ajánlanám a Repeta biológia felkészítő könyveit is, mivel van benne vagy 150-200 diákok által feltett egyértelműsítő kérdés, és ez hasznos lehet.


Én talán nem magántanárt ajánlanék, hanem inkább valamilyen érettségi felkészítőt mondjuk Magister Universitas, és ez pont egy szegedi felvételi előkészítő is egyben.


(közben olvasgassál cikkeket, meg ha van időd könyveket, nézzél sok sok dokumentum+ természetfilmet,és a vizuális tudásod is fejlődik)

2014. máj. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!