Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre érettségizem. Mik az...

Jövőre érettségizem. Mik az aktuális követelmények az orvosi egyetemhez?

Figyelt kérdés

Orvosnak készülök, biológiából és kémiából járok fakultációra, ezekből szeretnék emelt szintű érettségit tenni. Mik az aktuális követelmények a bekerüléshez? Ez alatt azt értem, hány érettségit kell tennem, milyen átlagot/százalékot kell elérnem, valamint elég csak biológiából és kémiából emelteznem vagy e kettő mellé a fizika emelt is kötelező?

Minden érdekel, főként most érettségizőktől -(akik orvosira készülnek) vagy orvostanhallgatóktól várnám a választ.



2014. máj. 16. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezekre a kérdésekre a választ megtalálod a felvi.hu-n. Nem bántásból mondom, de jobb, ha megszokod, hogy saját magad nézz utána a dolgoknak, és ne másoktól várd a választ, mert bizony előfordulhat, hogy hibás infót kapsz.

Azért ezen az oldalon nem egy olyan dologba futottam már bele, hogy egy-egy ember olyan dologhoz is hozzászól, amire tökre nem ért, csak hogy írjon valamit.

A felvi a hivatalos forrás.


De egyébként jelenleg két emelt szintű érettségi kell az orvosira, ebből az egyik kötelezően biológia, a másik pedig lehet kémia vagy fizika.


Az, hogy hány %-ot kell elérned, az függ attól, hogy melyik pontszámítási móddal fogják számolni a pontjaid. Ha a "sima" verzióval, akkor ugyanis számít, hogy milyenek voltak az év végi jegyeid, és milyen lesz a többi érettségid.

Na meg ugye a ponthatárok évente változnak. Tavaly rekord alacsonyak voltak a pontok, vidéki egyetemekre 380 körül (pontos infó felvi.hu-n) be lehetett kerülni.

2014. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Semmelweis Egyetem érdekelne elsősorban.
2014. máj. 16. 11:02
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, pont akkor ítam mikor küldted így később olvastam csak.
2014. máj. 16. 11:09
 4/6 A kérdező kommentje:
*írtam
2014. máj. 16. 11:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Mint ahogy az első válaszoló írta, emet biosz, és mellé szabadon választottan emelt kémia vagy emelt fizika.

A két emelt miatt megkapod mind a 100 pluszpontot (ha elérted rajtuk a 45%-ot) így egy esetleges nyelvvizsga, OKTV-eredmény nem fog beleszámítani a felvételidbe. Hogy pontosan milyen eredményt kell elérj, nem tudjuk előre megjósolni itt. Mindig az adott évben jelentkezők teljesítményétől függ. Tavaly a SOTE-ra is 420 körüli volt a pontszám, de idén lehet több is (valószínű) kevesebb is (valószínűtlen.)

Minél jobban teljesítesz, annál jobb esélyed van.

2014. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. máj. 16. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!