Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezt így megteheti a tanár?...

Ezt így megteheti a tanár? Többi lent

Figyelt kérdés

Az van hogy 7.-be járok első félévbe biologiából 2-es voltam de most biologiábal csak 4-esem és 5-ösöm van meg egy hármas és azt mondja hogy kettő jegyet nem lehet javítani, ezt így megteheti? télleg nem lehet 2 jegyet javítani?


Első félév: év eleji ismétlés:2, dolgozat:3, Témazáró dolgozat:2,


Második félév: Témazáró dolgozat:3, Felelet:5, Témazáró dolgozat:4, Témazáró dolgozat:4, Dolgozat:4, Órai munka:5



2014. máj. 16. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem teheti meg. Lehet 1 évben 2 jegyet javitani simán.

Mond neki hogy ez nem igy van, és ha erősködik küld be a szüleid.

Ne hagyd hogy igy megszivasson.


Nekem egyébként a tanárom azt mondta hogy 2 jegyet még lehet de 3-at már nem. (Ezt valószinü úgy gondolta hogy 2t is nehéz de 3-t lehetetlen javitani.)

2014. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Lehet javítani, de te 3,46-ra állsz, és jobb helyeken x,6-ig szóba sem jön a jobb jegy.
2014. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tudom de írunk egy Témazárót még majd és ha az a Témazáró doga 4-es lesz akkor megvan a 4-es nem? és ez a tanár már 3.5 nél megadja
2014. máj. 16. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, akkor meglehet.:) De ha nagyon szigorú és nem csíp téged, akkor 3,7 alatt még kerekíthet lefelé, az felett már kötelező megadnia a 4-est.
2014. máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan szabály, hogy ne lehetne két jegyet javítani, de a tanár osztályoz, ő dönti el, hogy nála lehet-e. Szerintem túl szigorú dolog azt mondani, hogy nem lehet, mert ezzel elveszik a gyerekek kedvét a javítástól.
2014. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban érdemes lenne beszélni vele neked (bár gondolom, azt már megpróbáltad), vagy a szüleidnek, ahogy fentebb is írták. Mert amúgy a tanároknak elég nagy szabadságuk van ilyen döntésekben, de a legtöbben meggyőzhetők és értékelik a szorgalmat, ők is emberek. Az átlagszámolósnak üzenem, hogy a kedvencem az, hogy amikor valaki 2 jeggyel jobban állt első félévben, mint a másodikban, akkor osztályozásnál csak a második félévet nézi a tanár, amikor fordított a helyzet, akkor meg az egész évet. (Extrém példa (illetve gondolatkísérlet, de a lényeget jól jelzi), de ha valaki első félévben 5-ös volt, és utána második félévben minden jegye 1-es, az átlagos tanár simán meg fogja buktatni, érdekes, hogy rontásnál nem működik az, hogy 3 jegyet nem lehet rontani, de kettőt is csak igen nehezen. Bezzeg javításnál működik. Érdekesek ezek a szabályok.) De az átlag amúgy is csak útmutató, nem köteles az alapján osztályozni, így a legtöbb tanár főleg a jó- vagy rosszindulata alapján osztályoz. Szurkolok, hogy jól alakuljanak a dolgok :)
2014. máj. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Simán lehetsz még négyes,egyébként megjegyzem,hogy az én általános iskolai föcitanárom 4.75-re szó nélkül négyest adott,pedig 8.első félév volt.
2014. máj. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a válaszokat különösen 6. válaszoló köszönöm
2014. máj. 17. 19:03
 9/9 anonim válasza:
Tényleg érdekes dolgok ezek, az én föci tanárom is azt mondta, hogy ha egy négyesem van, az már nem ötös..., és gondolkodott,hogy 6 db ötösre meg egy négyesre megadja -e az ötöst, aztán megkaptam, de jövőre sokkal jobban kell teljesítenem, mert ha ilyen lesz azt ígérte nem adja meg a jobbat :( (Nálunk a legtöbb tanár X,75 fölött ad jobbat)
2014. máj. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!