El lehet végezni anyagi támogatás nélkül az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, de sok ma az orvosis kérdés:D


Nehéz kérdés egyébként. A orvosi még államilag támogatott képzésben is baromira drága. A könyvek 10 ezertől kezdődnek, emellett köpeny, fonendoszkóp, iszonyat mennyiségű jegyzet.

Dolgozni meg nem igen lehet mellette, tehát bevétel nuku.


De természetesen azért lehet okosan csinálni. Van könyvtár, fénymásoló, el lehet kérni idősebbektől a könyveket/jegyzetek, meg lehet venni őket használtan is. Vagy beruházol pár könyvre, aztán ha végeztél vele, eladod, és abból veszed az újat...

Fonendoszkópból se csak a 20 ezer forintosat lehet megvenni, tökéletesen megfelelő a 8-9 ezer forintos verzió is. Lehet pályázni szociális ösztöndíjra, ha jól tanulsz, kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat, megpályázhatsz köztársaságit vagy bursa hungaricát.

Ha Szegedre jössz, még ingyen bérletet is kaphatsz, valamint évente jegyzettámogatást.

2014. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Röviden és tömören nem. Ha az ősök nem tartanak el, akkor besz..tad. Dolgozni orvosi mellett úgy nem nagyon lehet, hogy ne menjen a tanulás rovására, pláne az első két-három évben. Az ösztöndíj pedig nevetségesen alacsony.
2014. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kiábrándító, de nem. Ha eltekintek attól a ténytől, hogy albérletben lakom, akkor is ott van a rengeteg könyv, ami tényleg piszok drága mulatság, meg fénymásolni/nyomtatni is elég sokat kell. A szoc. ösztöndíjat is csak nagyon rászorult esetben adják, de az is havi 10-20 ezer. A tanulmányi ösztöndíj nevetséges, én 4,23-ra kapok 9 ezer forintot. És hát, hogy közben dolgozzak az totál kizárt, nyáron meg lehetetlen összeszedni annyi pénzt, ha csak nem találsz valami külföldi melót. :/
2014. máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Arra akartam kilyukadni, hogy a kiadásokat jelentősen le lehet faragni, de természetesen nulla bevétellel és nulla támogatással nem lehet megoldani.


Ha már van legalább hely, ahol lakhatsz, meg kajára pénz, akkor lehet okoskodni, de úgy sem egyszerű.

2014. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
18 évesen kezdtem az orvosit édesapám miatt, majd abbahagytam. Teljesen más voltam akkoriban. 30 évesen kezdtem újra. Támogatásom nem volt. Nem én voltam a legidősebb az évfolyamban, sőt majdnem középtájon voltam életkorban. Szívesen válaszolok minden kérdésedre, ha írsz.
2017. jún. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!