Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémiára melyik könyvből...

Emelt kémiára melyik könyvből tanuljam az elméletet?

Figyelt kérdés

A Villányi-féle Kémia a kétszintű érettségire c. könyvből, vagy a Mozaik 11-12-ből?


Ősszel emeltezem majd, ahhoz kellene.


Köszi szépen! :)



2014. máj. 26. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Villányi-féle, sokkal jobb.
2014. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a pacsi :)

Elárulnád, hogy miért jobb? Ez tartalmaz minden elméletet, ami csak kellhet írásbelire és szóbelire egyaránt?

2014. máj. 26. 12:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha jó emeltet akarsz csinálni, akkor igenis több könyvből kell tanulni, az alábbiakat ajánlom, persze sok az átfedés, de az egyikben ez nincs benne a másikban az nincs benne, aztán, ha pont az lesz benne, akkor az.......

Szóval: mozaik: 9, 10, 11-12

Z. Orbán Erzsébet szerverlen kémia III.

Illetve a villányi könyv

2014. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én is több könyvet ajánlok. + ha a tanórán esetleg felvázoltatok jó kis ábrákat vagy táblázatokat akkor füzet is.

A Villányi könyvek nagyon jók, fontos, hogy kivesézz mindent a követelményrendszer alapján, amit az Oktatási Hivatal honlapján megtalálsz és letölthetsz a kísérleti részekkel együtt.

Azonban én azt hallottam, hogy idén már nem lehet előrehozott érettségit tenni az októberi-novemberi vizsgaidőszakban. Utána is jártam:

"A 2013/2014. tanév május-júniusi vizsgaidőszakában már csak az adott középiskola pedagógiai programja

szerint a középiskolai szakaszt lezáró évfolyamot eggyel, illetve kettővel megelőzi középiskolai évfolyam tanulói

tehetnek előrehozott érettségi vizsgát, és csak idegen nyelvből, illetve informatikából. A 2014/2015. tanévtől az

október-novemberi vizsgaidőszakokban már nem lesz lehetőség előrehozott érettségi vizsga letételére. "

Ha tévedek, javítsatok ki, de ezt az Oktatási Hivatal honlapjáról másoltam.

Sok szerencsét!

2014. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
lehet, hogy javítani szeretne, nem pedig előrehozni, és akkor már meg is csinálhatja az őszi vizsgaidőszakban!
2014. máj. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Igaz! Sorry :)
2014. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ide rondítok, de akkor melyik Villányis könyveket ajánlanátok a kérdésben szereplőn kívül?
2014. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a sok választ! :)

szerintem a Kémia a kétszintűre tk+fgy-re ill. az Ötösöm lesz kémiából c.könyvre

2014. máj. 27. 17:38
 9/9 A kérdező kommentje:
még egy kérdésem lenne a szóbelin lévő kísérletekkel kapcsolatban:feltétlenül kell a Czirók Ede által kiadott kísérletes könyv + DVD, vagy a tankönyvből megszerzett kémiatudás is elegendő a kísérletek sikeres megoldásához?
2014. máj. 27. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!