Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek miért jobb, vagy...

Szerintetek miért jobb, vagy miért rosszabb a szakképző mint az egyetem?

Figyelt kérdés
Én szakképzőbe szeretnék felvételizni, de még nem vagyok benne biztos. Tudnátok nekem sorolni érveket?
2014. máj. 31. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Egyszerűen abszurd kérdés ez. Teljesen más a kettő, másra készít fel. Ha pl. orvos szeretnék lenni vagy tanár, egyetemre kell mennem, és pont. Nem választás kérdése. Ha hegesztő, cukrász vagy villanyszerelő, akkor meg egyszerűen felesleges egyetemre mennem, mert nem azt tanulom ott.


Más dolgok meg egyszereűen nem döntőek.

Hogy diplomásokból túl sok van, közhely, mely magában nem igaz. Hogy melyikkel tudsz elhelyezkedni, az a munkaerőpiac pillanatnyi állapota mellett egy rakás dologtól függ. Hogy melyikkel keresel jobban, szintén. Alapvetően az a kérdés, Te mit szeretnél csinálni.

2014. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ez a dilemmád, akkor menj szakközépiskolába. Az szakmát is ad, meg tovább is tudsz tanulni utána.


Amúgy, hogy melyik a jobb, az egy rakás dologtól függ. Sok olyan "büfészak" van, mely nem ér annyit, mint egy jó szakma, csak azért mennek oda emberek, hogy még gy pár évig bulizhassanak a szülők pénzén.


Teljesen más egy komoly egyetem, ahol tényleg szopatnak, pl. orvos, jogász, vagy valamely mérnök a BME-n, stb. Itt érettségi után még kb. 6 évig sorban állsz a tökönrúgásért. Egy jó diplomával már jobb esélyekkel indulsz, de a siker azért itt sem garantált. Az orvosok alulfizetettek, a munkanélküli építészek meg csapatostul flangálnak az utcán, amióta nincs építőiparunk. A közgazdászokról nem is beszélve. Az a baj, hogy 6 év alatt nagyon sokat változik a gazdasági helyzet is, és ami a beiratkozáskor tuti szaknak tűnt, az lehet hogy a diploma megszerzésekor már telített lesz.


A mi megyeszékhelyünkön most forgácsolóból van kevés, mindenhol azokat keresik. Ergo minden munkanélküli annak képzi át magát, de pár év múlva megint ott tartunk, hogy most meg belőlük van túl sok. Aztán lesz a nagy pofára esés.


Az meg a hab a tortán, hogy fogalmam sincs, téged mi érdekel, mi akarsz lenni, miben vagy tehetséges. Még ha meg is mondanám a tutit a varázsgömbömből, hogy 5 év múlva XY szakma lesz a menő, nem biztos hogy pont az akarsz lenni. Pl. mondhatnám, hogy a vegyész és informatikus mérnök most eléggé jól megy, de ha teszem azt bukdácsolsz matekból, akkor felejtős.

2014. máj. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a gyors választ, nagyon hasznosak. Egyébként fogorvosnak készülnék.
2014. jún. 1. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!